Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Zwycięstwo Czarnych Radom

II liga: Zwycięstwo Czarnych Radom

Różnica pomiędzy Czarnymi, a zespołem AZS-u Uniwersytet Warszawski jest dosyć spora i to nie tylko w tabeli. Potwierdził to mecz w Radomiu. W spotkaniu II ligi rozegranym w hali MOSiR-u radomianie pokonali podopiecznych Edwarda Skorka 3:1.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. Już na samym początku wypracowali kilkupunktową przewagę. Przy stanie 8:4 o czas dla swojego zespołu poprosił Edward Skorek. Po przerwie jego podopieczni podarowali Czarnym wiele punktów z błędów własnych. Często psuli serwy, a swoje ataki posyłali w aut. W polu zagrywki dobrze spisywał się Damian Słomka, który zaliczył dwa asy serwisowe. Set zakończył skuteczny atak Marcina Obremskiego. Druga partia również nie przyniosła emocji. Początkowo walka była wyrównana, choć delikatną przewagę osiągnęli gospodarze. Akademikom udało się jednak objąć prowadzenie (8:7). Po przerwie wykorzystanej przez Jacka Skroka, losy seta znacznie się odmieniły. Walka przybrała charakter jednostronny. Radomianie górowali w każdym elemencie. W niektórych sytuacjach pomagał dobrze funkcjonujący blok. Przy niedokładnych przyjęciach świetnie rozgrywał Damian Sąpór. Dobre zmiany w radomskiej drużynie dawał Michał Koryciński, który w ataku zmieniał się z Marcinem Obremskim. Wynik odsłony ustalił Rafał Pszenny.

W trzecim secie w szeregach radomian nastąpił przestój w grze. Goście na początku uzyskali kilkupunktową przewagę i ambitnie jej bronili. Po ich stronie dopisywało również sporo szczęścia. Ponownie udane wejście na parkiet zanotował Michał Koryciński. Po jego atakach Czarni tracili już tylko dwa punkty. Następnie skuteczny blok radomian i autowy atak warszawian dały wyrównanie po 20. Czwarta odsłona rozpoczęła się podobnie do poprzedniej. Akademicy utrzymywali dwupunktową przewagę. Po autowej zagrywce radomskiego rozgrywającego Jacek Skrok zdecydował się na zmianę na tej pozycji. – Wprowadzenie na boisku Michała Kalitę uspokoiło grę naszej drużyny – przyznaje Damian Sąpór.

Dalszy przebieg spotkania był bardzo wyrównany. Można było oglądać długie akcje. Siatkarze obydwu zespołów ambitnie bronili piłki. Dzięki punktowej zagrywce Michała Pszennego, a następnie bloku Damiana Słomki i Łukasza Kleczaja gospodarze doprowadzili do remisu po 18.

Gorąco zrobiło się w końcówce. Najpierw na 2-punktową przewagę wyszli warszawianie. Na szczęście dobrze spisujący się w polu zagrywki Damian Słomka i skutecznie atakujący ze środka Krzysztof Staniec przechylili szalę zwycięstwa na stronę radomian. – Kluczową rolę odegrały końcówki. Trzeci set nie potoczył się po naszej myśli. Autowy atak Obremskiego, wykorzystany kontratak Uniwersytetu i moje dotknięcie siatki, dały niestety wygraną gości – podkreśla Damian Sąpór.Przed nami mecz z Tomaszowem Mazowieckim. Nie liczymy na łatwy pojedynek. Wiemy, że są nieprzewidywalni i mają kilku dobrych zawodników – zdradza zawodnik.

Drużynę gości prowadzi Edward Skorek. Po meczu kibice pamiętający czasy, gdy ten prowadził zespół Czarnych zgotowali szkoleniowcowi gorącą owację. Halę MO-SiR-u wypełniło gromkie – Edward Skorek, Edward Skorek, Edward Skorek…

Czarni Radom – AZS UW Warszawa 3:1
(25:19; 25:20; 22:25; 25:23)

Czarni: Sąpór, Słomka, Ostrowski, Obremski, Pszenny, Staniec, Biliński (libero) oraz Kalita, Kleczaj, Amanowicz, Koryciński

AZS UW: Tomaszkiewicz, Pytlarz, Pempiak, Bączek, Falkowski, Drabkowski i Michalak (libero)

*Autor: Kamil Stanios