Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Rafako drugi raz zwyciężyło Błękitnych

II liga: Rafako drugi raz zwyciężyło Błękitnych

Mecz z ekipą z Raciborza był ważny dla Błękitnych. Zwycięstwo dawało ropczyckiemu zespołowi szansę na walkę o 6. miejsce i uniknięcie gier o utrzymanie. Przegrana z Rafako sprawiła, że drużyna z Ropczyc rywalizować będzie w tej właśnie fazie rozgrywek.

Raciborzanie ogrywając Błękitnych zapewnili sobie pozostanie w drugiej lidze na kolejny sezon i szansę na włączenie się do walki o 4. miejsce, dające możliwość gier w play-off.

Set otwarcia od pierwszych piłek toczył się pod dyktando gości. Rafako objęło prowadzenie od początku partii i nie oddało go do końca. Drugie starcie to niezwykle wyrównana walka. Od stanu 7:7 do 19:19 trwa gra punkt za punkt. Końcówka seta należała jednak do przyjezdnych.

W trzeciej partii Błękitni prowadzili już 8:3, ale goście nie ustępowali. Trwała zacięta walka, podczas której padło kilka spornych decyzji arbitrów. Spowodowały one zamieszanie na boisku, przerwy w grze, nerwową atmosferę wśród publiczności i zawodników. Trzecia odsłona zakończyła się tryumfem gospodarzy, którzy w końcówce dzielili i rządzili.

W czwartej partii dominowali goście. Niektóre decyzje arbitrów znów wywoływały kontrowersje na trybunach. Protestujący kapitan ropczyczan – Marcin Sroka został przez sędziów ukarany żółtą kartką. Seta wygrali raciborzanie, którzy po jego zakończeniu wykonali taniec radości.

Siatkarze Błękitnych wdali się zaś w rozmowy z arbitrami, zakończone wpisaniem uwag do protokołu. Mecz w Ropczycach oglądały siatkarki, grającej w PlusLidze Kobiet, Stali Mielec: przyjmujące Magdalena Piątek, Anita Kwiatkowska i libero Agata Durajczyk. Kibicowały one Tomaszowi Kamudzie, atakującemu Błękitnych, który jest zarazem drugim trenerem Stali. Rafako w obecnym sezonie pokonało Błękitnych dwukrotnie. Dla ropczyczan była to jedenasta porażka w trwających rozgrywkach.

Witold Galiński – trener AZS Rafako Racibórz: Mój zespół zwyciężając Błękitnych zapewnił sobie byt w drugiej lidze na kolejny sezon. Będziemy starać się powalczyć o miejsce w play-off. Wykonaliśmy więcej bloków, więcej obron i lepiej niż gospodarze graliśmy w ataku. To elementy, które zadecydowały o naszej wygranej. Słabiej spisywaliśmy się na zagrywce. Ropczyce stać na zachowanie drugiej ligi. Sędziowie prowadzili mecz poprawnie.

Jacek Wiśniewski – trener Błękitnych Ropczyce: Wiele czynników sprawiło, że przegraliśmy z Rafako. W prawie każdym siatkarskim elemencie byliśmy dużo słabi od przeciwników. Może zagrywką graliśmy na tym poziomie co goście. Zagraliśmy z Raciborzem bardzo słabo, mój zespół stać na dużo lepszą postawę. Nie chcę komentować pracy sędziów, ale było wiele spornych sytuacji.

Błękitni Ropczyce – Rafako Racibórz 1:3
(20:25, 23:25, 25:21, 17:25)

Błękitni: Gontarz, Betleja, Fedko, Sroka, Pieniążek, Stojek, Marć (libero) oraz Kamuda, Kochan, Godek i Jaszczuk
Racibórz: Jajus, Lipiec, Gonsior, Kawka, Stanienda, Szmidka oraz Barteczko, Sdebel, Szafirski, Kućma i Władarz