Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Politechnika Krakowska pokonała Karpaty Krosno

II liga: Politechnika Krakowska pokonała Karpaty Krosno

fot. archiwum

Mecz pomiędzy zespołami AZS Politechniki Krakowskiej oraz PWSZ Karpaty Krosno miał ogromne znaczenie dla obydwu ekip. Przed spotkaniem krakowianie tracili do Karpat trzy punkty i dzięki zwycięstwu udało się im tę stratę odrobić i awansować na trzecią pozycję.

XV kolejkę spotkań krakowianie rozpoczęli bardzo dobrą grą blokiem. Szczelny, wysoki blok na skrzydłach raz za razem zatrzymywał ataki gości z Krosna. Pozwoliło to krakowianom na osiągnięcie delikatnej, dwupunktowej przewagi (5:3, 9:7), którą utrzymywali do stanu 13:11. Wtedy to indywidualne błędy graczy PK spowodowały, że Karpaty zdołały wyrównać. Po chwili „Inżynierowie" trzykrotnie nadziali się na blok rywala i na własne życzenie doprowadzili do nerwowej końcówki. Trzy „oczka" przewagi (23:20) nie wystarczyły jednak przyjezdnym do zwycięstwa. Akademicy świetnie finiszowali, ponownie punktując blokiem. Gospodarze wręcz wyszarpali zwycięstwo podopiecznym Krzysztofa Frączka. Set zakończył się wynikiem 27:25.

Druga partia, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się bardzo udanie dla gospodarzy pojedynku. Dzięki festiwalowi błędów po stronie rywala krakowianie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Prowadzili dwoma- trzema punktami na całym dystansie seta (4:2, 12:9, 19:16). Przy stanie 23:20 zapewne wszyscy kibice zgromadzeni w hali Politechniki świętowali już zwycięstwo swoich siatkarzy i szykowali się do trzeciej partii. Radość jak się okazało była przedwczesna. Krośnianie niesamowitym zrywem zdołali zdobyć pięć kolejnych punktów i zwyciężyć. Walka o końcowy triumf rozgorzała na nowo.

Świetne otwarcie seta to był wczoraj znak firmowy siatkarzy AZS-u. Trzecią odsłonę ponownie rozpoczęli z wysokiego „C" chcąc chyba zatrzeć złe wrażenie jakie pozostawili po końcówce wcześniejszej partii. Dobrze taktycznie serwował Galiński, a jego koledzy wiedzieli jak wykorzystywać kontry (4:0). Wkrótce na zagrywce dał o sobie znać również Typel, który dwukrotnie nie dał szans na przyjęcie zawodnikom Karpat (10:4). Przestój, który przydarzył się Akademikom w środkowej części seta wybił z rytmu dobrze funkcjonujący mechanizm. Problemy ze skończeniem akcji spowodowały, że krośnianie punkt po punkcie niwelowali straty do gospodarzy. Doprowadzili do remisu 22:22 i 23:23, lecz krakowianie nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa w kolejnej partii. Ostatecznie wygrali 25:23.Czwartego set to klasyczne wymiany punkt za punkt, okraszone niestety dużą ilością błędów w polu serwisowym. Aż do zdobycia 20 punktu żadna z drużyn nie potrafiła uwolnić się od punktowego „towarzystwa" rywala. W końcówce presji nie wytrzymali goście, którzy przez własne błędy oddali inicjatywę gospodarzom. Udana kontra Dzierwy i trójblok krakowian zakończył seta (25:21).

Wygrywając spotkanie Akademicy zainkasowali ważne trzy punkty i dzięki lepszemu stosunkowi setów wyprzedzili w tabeli wczorajszego rywala. Zwycięstwo to było bardzo potrzebne krakowianom, gdyż niespodziewanie Wisłok Strzyżów pokonał drugą w tabeli Wandę Kraków 3:1. Zwyżkującą formę doświadczeni siatkarze z Podkarpacia sygnalizowali już przed przerwą świąteczną, kiedy to pokonali AZS Politechnikę Krakowską. Obecnie zespół Wisłoka traci do Politechniki zaledwie jeden punkt.

Zaległe spotkanie z MKS MOS Będzin, uczestnikiem ćwierćfinałów Pucharu Polski, siatkarze AZS Politechniki Krakowskiej rozegrają już w najbliższą środę, 13.01.10 w Będzinie.

AZS Politechnika Krakowska – PWSZ Karpaty Krosno 3:1

(27:25, 23:25, 25:23, 25:21)

Składy zespołów:

AZS Politechnika Krakowska: Laskowski, Szpyrka, Galiński, Bławat, Dzierwa, Typel, Szymczak (libero) oraz Grot, Błasiak.

PWSZ Karpaty Krosno: Habel, Gadzała, Bryliński, Biegun, Gosik, Książkiewicz, Wilk (libero) oraz Borkowski, Skrzypek, Golonka, Włodarczyk, Janas.

Zobacz również:

Tabela i wyniki 15. kolejki II ligi mężczyzn, grupa 4

źródło: azs.pk.edu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved