Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Politechnika Krakowska pokonała Karpaty Krosno

II liga: Politechnika Krakowska pokonała Karpaty Krosno

Mecz pomiędzy zespołami AZS Politechniki Krakowskiej oraz PWSZ Karpaty Krosno miał ogromne znaczenie dla obydwu ekip. Przed spotkaniem krakowianie tracili do Karpat trzy punkty i dzięki zwycięstwu udało się im tę stratę odrobić i awansować na trzecią pozycję.

XV kolejkę spotkań krakowianie rozpoczęli bardzo dobrą grą blokiem. Szczelny, wysoki blok na skrzydłach raz za razem zatrzymywał ataki gości z Krosna. Pozwoliło to krakowianom na osiągnięcie delikatnej, dwupunktowej przewagi (5:3, 9:7), którą utrzymywali do stanu 13:11. Wtedy to indywidualne błędy graczy PK spowodowały, że Karpaty zdołały wyrównać. Po chwili „Inżynierowie" trzykrotnie nadziali się na blok rywala i na własne życzenie doprowadzili do nerwowej końcówki. Trzy „oczka" przewagi (23:20) nie wystarczyły jednak przyjezdnym do zwycięstwa. Akademicy świetnie finiszowali, ponownie punktując blokiem. Gospodarze wręcz wyszarpali zwycięstwo podopiecznym Krzysztofa Frączka. Set zakończył się wynikiem 27:25.

Druga partia, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się bardzo udanie dla gospodarzy pojedynku. Dzięki festiwalowi błędów po stronie rywala krakowianie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Prowadzili dwoma- trzema punktami na całym dystansie seta (4:2, 12:9, 19:16). Przy stanie 23:20 zapewne wszyscy kibice zgromadzeni w hali Politechniki świętowali już zwycięstwo swoich siatkarzy i szykowali się do trzeciej partii. Radość jak się okazało była przedwczesna. Krośnianie niesamowitym zrywem zdołali zdobyć pięć kolejnych punktów i zwyciężyć. Walka o końcowy triumf rozgorzała na nowo.

Świetne otwarcie seta to był wczoraj znak firmowy siatkarzy AZS-u. Trzecią odsłonę ponownie rozpoczęli z wysokiego „C" chcąc chyba zatrzeć złe wrażenie jakie pozostawili po końcówce wcześniejszej partii. Dobrze taktycznie serwował Galiński, a jego koledzy wiedzieli jak wykorzystywać kontry (4:0). Wkrótce na zagrywce dał o sobie znać również Typel, który dwukrotnie nie dał szans na przyjęcie zawodnikom Karpat (10:4). Przestój, który przydarzył się Akademikom w środkowej części seta wybił z rytmu dobrze funkcjonujący mechanizm. Problemy ze skończeniem akcji spowodowały, że krośnianie punkt po punkcie niwelowali straty do gospodarzy. Doprowadzili do remisu 22:22 i 23:23, lecz krakowianie nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa w kolejnej partii. Ostatecznie wygrali 25:23.

Czwartego set to klasyczne wymiany punkt za punkt, okraszone niestety dużą ilością błędów w polu serwisowym. Aż do zdobycia 20 punktu żadna z drużyn nie potrafiła uwolnić się od punktowego „towarzystwa" rywala. W końcówce presji nie wytrzymali goście, którzy przez własne błędy oddali inicjatywę gospodarzom. Udana kontra Dzierwy i trójblok krakowian zakończył seta (25:21).

Wygrywając spotkanie Akademicy zainkasowali ważne trzy punkty i dzięki lepszemu stosunkowi setów wyprzedzili w tabeli wczorajszego rywala. Zwycięstwo to było bardzo potrzebne krakowianom, gdyż niespodziewanie Wisłok Strzyżów pokonał drugą w tabeli Wandę Kraków 3:1. Zwyżkującą formę doświadczeni siatkarze z Podkarpacia sygnalizowali już przed przerwą świąteczną, kiedy to pokonali AZS Politechnikę Krakowską. Obecnie zespół Wisłoka traci do Politechniki zaledwie jeden punkt.

Zaległe spotkanie z MKS MOS Będzin, uczestnikiem ćwierćfinałów Pucharu Polski, siatkarze AZS Politechniki Krakowskiej rozegrają już w najbliższą środę, 13.01.10 w Będzinie.

AZS Politechnika Krakowska – PWSZ Karpaty Krosno 3:1

(27:25, 23:25, 25:23, 25:21)

AZS Politechnika Krakowska: Laskowski, Szpyrka, Galiński, Bławat, Dzierwa, Typel, Szymczak (libero) oraz Grot, Błasiak.

PWSZ Karpaty Krosno: Habel, Gadzała, Bryliński, Biegun, Gosik, Książkiewicz, Wilk (libero) oraz Borkowski, Skrzypek, Golonka, Włodarczyk, Janas.