Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Cuprum Lubin wygrał w tie-breaku z AZS UAM Poznań

II liga M: Cuprum Lubin wygrał w tie-breaku z AZS UAM Poznań

Tylko jeden punkt przywieźli siatkarze AZS UAM z wyjazdowego meczu w Lubinie. Tylko, ponieważ po dwóch pierwszych setach poznaniacy prowadzili 2:0. Zespół Damiana Lisieckiego nadal jest trzeci w tabeli, ale ciężko mu będzie dogonić liderów.

W konfrontacji dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli minimalnie lepsi okazali się siatkarze z Lubina. Po pierwszych dwóch setach zanosiło się jednak na dość przekonujące zwycięstwo akademików z Poznania. – Mieliśmy mecz pod kontrolą. Może nie wygraliśmy dwóch pierwszych partii zbyt wysoko, ale to my w tym fragmencie spotkania byliśmy stroną przeważającą – zapewnia grający trener AZS UAM, Damian Lisiecki.

Z czasem do głosu zaczęli jednak dochodzić gospodarze. – Po drugiej partii w ich zespole doszło do dwóch zmian. Jak się okazało kluczowych, ponieważ nowy rozgrywający oraz lewoskrzydłowy poukładali rywalom grę. A, że my zaczęliśmy popełniać więcej błędów, to ostatecznie musieliśmy się zadowolić tylko jednym punktem – opisuje Lisiecki.

Przegrana w tak dramatycznych okolicznościach pozostawiła pewien niedosyt, choć grający trener AZS UAM po meczu nie rozdzierał szat. – Pamiętajmy, że cały czas mamy ogromne problemy kadrowe. W Lubinie graliśmy praktycznie tylko z jednym środkowym, ponieważ Lech Karolkiewicz wrócił do zespołu po dłuższej przerwie i zagrał tym razem na „pół gwizdka". Cały czas nie mogę liczyć na Tomasza Obuchowicza oraz Wojciecha Janasa. Biorąc to pod uwagę, trudno nie być zadowolonym z podziału punktów. Tym bardziej, że utrzymaliśmy punktowy dystans między naszymi zespołami i cały czas mamy jeszcze szanse na drugie miejsce w tabeli – przekonuje Lisiecki.

autor: Tomasz Sikorski