Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: SMS pokonał BBTS

I liga: SMS pokonał BBTS

Po raz pierwszy w nowym roku siatkarze BBTS-u zaprezentowali się bielskiej publiczności. Nie była to jednak prezentacja udana. Podopieczni Przemysława Michalczyka ulegli niżej notowanym rywalom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w trzech setach.

Na inaugurację sezonu bielszczanie przegrywali w Spale 0:2 w setach, ale zdołali odwrócić losy spotkania. Sztuka nie udała się dziś, choć miejscowym znów przyszło odrabiać straty. W każdej partii to goście ze Spały zachowali więcej zimnej krwi, wystrzegając się serii pomyłek.

Cóż z tego, że w drugim secie BBTS szybko odskoczył na 8:3, gdy druga część odsłony należała niepodzielnie do przyjezdnych. Znacznie niżej notowany zespół nie miał problemów ze zwieńczeniem dzieła w trzecim secie. Przy stanie 13:13 bielszczanom przytrafił się przestój, a rywale nie dali sobie już wydrzeć triumfu – cennego i w pełni zasłużonego.

W bielskiej ekipie pojawił się jeden z nowych zawodników Szymon Piórkowski, który w pierwszej partii dał krótką zmianę Marcinowi Owczarskiemu.

Przemysław Michalczyk (szkoleniowiec BBTS-u): – Znamy swoje miejsce w szeregu i chłopcy udowodnili, że wiemy gdzie jesteśmy. A na dzisiaj jesteśmy jeszcze większymi dzieciakami niż chłopcy ze Spały i takie jest nasze miejsce. Każdy następny mecz będzie dla nas lekcją pokory, taką też mieliśmy teraz. Chyba uwierzyliśmy za bardzo w szatni, że ten mecz sam się wygra.

Grzegorz Ryś (szkoleniowiec SMS-u PZPS): – Cieszy mnie to, że zagraliśmy bardzo skutecznie. Mimo, że w pierwszym i drugim secie gra się nam nie układała, szukaliśmy właściwego rytmu. Powiem szczerze, że to spotkanie było bardzo podobne do tego z pierwszej rundy. Tam też wygraliśmy pierwsze dwa sety i w trzecim prowadziliśmy 23:21 i nie potrafiliśmy dowieźć tej przewagi do końca. Tutaj to się udało. Dla moich zawodników każdy mecz jest nowym doświadczeniem. Chciałoby się, żeby tak było w każdym meczu. Liczyłem na punkty w Bielsku, ale na pewno nie na ich komplet.

BBTS Bielsko-Biała – SMS PZPS I Spała 0:3 (21:25, 21:25, 22:25)