Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Gruszka trzecim sportowcem roku – siatkarze najlepsi

Gruszka trzecim sportowcem roku – siatkarze najlepsi

fot. archiwum

Piotr Gruszka zajął trzecie miejsce w Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski w 2009 roku, organizowanym przez Przegląd Sportowy i Telewizje Polską. Wśród wyróżnionych znalazła się również na miejscu dziewiątym Anna Barańska. Kibice zdecydowali, że tytuł należy się Justynie Kowalczyk.

Trzecie miejsce jest pewnie dlatego, że całe życie grałem z numerem trzecim – powiedział po otrzymaniu wyróżnienia, Piotr Gruszka.Proszę pamiętać, że to jest również sukces moich kolegów. Dziękuję wszystkim bez których nie byłoby złotego medalu mistrzostw Europy – Polskiego Związku Piłki Siatkowej, firmy Polkomtel i całego sztabu szkoleniowego – dodał.

Dodatkowo Reprezentacja Polski Siatkarzy uznana została przez kapitułę 75 Plebiscytu Przeglądu Sportowego i TVP Drużyną Roku 2009. Nagrodę w imieniu całego zespołu odebrali: Piotr Gruszka, Piotr Gacek oraz trener Daniel Castellani.

Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku polscy siatkarze po raz pierwszy w historii zdobyli mistrzostwo Europy, a Piotr Gruszka został wybrany MVP  turnieju rozgrywanego w Izmirze.źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved