Od soboty Al Ain, zespół prowadzony przez Rastislava Chudika i Adama Malika zasiada na fotelu lidera w lidze w Emiratach Arabskich. Wszystko dzięki zwycięstwu nam mistrzami kraju, Al Naser. Pod koniec stycznia rozpoczyna się kolejna runda rozgrywek.
Do zakończenia rundy zasadniczej z Zjednoczonych Emiratach Arabskim zostały tylko dwie kolejki, a już dzisiaj Rastislav Chudik i Adam Malik mogą być pewni, że ich zespół znajdzie się w najlepszej szóstce, która uzyska awans do następnej fazy. Wczoraj Al Ain podejmowało aktualnych mistrzów kraju, zespół Al Naser, który po emocjonującym pojedynku pokonało 3:1. – Dzięki temu zwycięstwu mamy pierwsze miejsce w tabeli i zagwarantowany udział w następnej rundzie – mówi Adam Malik. – Później punkty zostaną wyzerowane i gra rozpocznie się od nowa – dodaje. Al Ain zostały jeszcze mecze z czwartym Al Ahli i siódmą Ajmną. – W tym spotkaniach damy szansę sprawdzenia się drugiemu zespołowi, a z pierwszym będziemy mieli czas, aby spokojnie popracować nad przygotowaniem fizycznym – mówi asystent Rastislava Chudika.
W sobotę Al Ain wyraźnie dominowało nad rywalem, będąc poza przyjęciem wyraźnie lepszymi na boisku. Najwięcej punktów dla zespołu gospodarzy – 12, zdobył Abdela, o jedno oczko mniej miał jego kolega z boiska Shamel.
Al Ain – Al Naser 3:1
(25:23, 25:17, 17:25, 25:21)
Składy:
Al Ain: Arif, Abdela, Jamal, Jasim, Adel, Shamel, Fejroz (libero) oraz Juma i Azus
źródło: inf. własna