Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Mistrzowie Europy Drużyną Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego

Mistrzowie Europy Drużyną Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego

fot. archiwum

Dziś na Wielkiej Gali Mistrzów Sportu poznamy wyniki 75. plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Polski, organizowanego przez Przegląd Sportowy. Statuetki za tytuł Drużyny 2009 roku odbiorą polscy siatkarze, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium ME.

Rok 2009 na długo zapadnie w pamięci wszystkich siatkarskich, polskich kibiców. Turcja po raz kolejny okazała się szczęśliwa dla reprezentacji Polski. W 2003 roku podopieczne Andrzeja Niemczyka przywiozły stamtąd złoto, a sześć lat później ich wyczyn powtórzyli zawodnicy Daniela Castellaniego. Biało-czerwoni po raz pierwszy w historii wywalczyli mistrzostwo Europy. Oczywiście kluczowym pojedynkiem było spotkanie z Francją. – To był kluczowy mecz. Musieliśmy wygrać, by ugruntować wiarę w siebie i w to, co zrobiliśmy. Wytrzymaliśmy presję, wiedzieliśmy, jak wymagającego rywala zwyciężyliśmy – mówi w rozmowie dla Przeglądu Sportowego, Daniel Pliński.

Wszyscy zawodnicy spisywali się świetnie. W Turcji drugą młodość przeżywał Piotr Gruszka, MVP turnieju, kapitalnie rozgrywał Paweł Zagumny. Niemal nie do zatrzymania był Bartosz Kurek, spokojem imponował Daniel Pliński, a Michał Bąkiewicz – starannością. Nasza drużyna narodowa stanowiła monolit, jednak trudnych chwil nie brakowało. – Bywały dni, że przez napięcie fizycznie i psychicznie czuliśmy się bardzo zmęczeni. Czasem prowadziło to do irracjonalnych zachowań. W Izmirze przez trzy dni nie odzywaliśmy się do siebie z Danielem Plińskim. Zawsze bierzemy wspólny pokój. Jesteśmy serdecznymi kolegami, lubimy się pośmiać. Razem wychodziliśmy z pokoju na posiłki. Razem, ale w milczeniu. Sami nie wiemy, jak to się zaczęło, ale trwało – zdradza popularny „Bąku".

– Najbardziej dziwiło nas, jak długo Polska czekała na tytuł najlepszej męskiej drużyny w Europie. Nieudało się wielkim siatkarzom w latach 70., nie udało się piłkarzom i koszykarzom. A my daliśmy radę – kończy Pliński.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved