Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Możdżonek: Kontrolowaliśmy cały mecz

Marcin Możdżonek: Kontrolowaliśmy cały mecz

- Było założenie, żeby wygrać za trzy punkty i są trzy punkty - z właściwą sobie prostotą i celnym ujęciem tematu powiedział po meczu z Siatkarzem Pamapolem Wieluń środkowy Skry Bełchatów, Marcin Możdzonek. - Niczym nas nie zaskoczyli - dodał.

W drugim secie spotkania w Bełchatowie mistrzowie Polski wygrali z beniaminkiem dopiero na przewagi. Wydawało się, że zwycięstwo w tym secie może podopiecznym Jacka Nawrockiego wymknąć się z rąk. Innego zdania jest środkowy Skry. – Grając średnio kontrolowaliśmy cały mecz od początku do końca. Takie są realia. My jesteśmy pretendentami do tytułu mistrza Polski i chcemy wygrać Ligę Mistrzów, Wieluń ma za zadanie w tym sezonie się utrzymać – twierdzi Marcin Możdżonek.Wiadomo było, ze zespół z Wielunia nie przyjedzie do nas i nie połozy się na parkiecie, że będą walczyć. Po to się właśnie na boisko wychodzi.

Niczym nas nie zaskoczyli. Wiedzieliśmy, że będą mocno zagrywać i podejmować ryzyko w polu zagrywki. Było założenie, żeby wygrać za trzy punkty i są trzy punkty – stwierdził ze stoickim spokojem Możdżonek, który w meczu z Pamapolem zdobył pięć punktów.

Wciąż w pamięci kibiców pozostaje zwycięstwo Skry w Roeselare. Bełchatowianie przegrywając 0:2 pokonali Knack Randstad w Lidze Mistrzów 3:2. – Tamten mecz był nam bardzo potrzebny. Odrodziła się trochę nasza gra, przegrywając 0:2 przestawiliśmy się niemal o 180 stopni. Zaczęliśmy grac swoją grę, na luzie, a wtedy jesteśmy naprawdę bardzo mocni – twierdzi środkowy bełchatowian.

źródło: inf. własna, Radio Polska Siatkówka