Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such: Mogło być lepiej

Jan Such: Mogło być lepiej

fot. archiwum

Po pierwszej fazie rundy zasadniczej siatkarze broniący barw Jadaru Radom zajmują przedostatnią pozycję w tabeli PlusLigi - Przebiegała prawie z oczekiwaniami, choć oczywiście mogło być lepiej - ocenia  pierwszą rundę szkoleniowiec radomian, Jan Such.

Jego podopieczni w kolejnej fazie rundy zasadniczej będą walczyć o grę w play-off. Rok temu ta sztuka im się nie udała, bowiem po zajęciu dziewiątego miejsca w tabeli radomianie musieli walczyć o pozostanie w PlusLidze. Rywalizację z Treflem Gdańsk, a następnie z BBTS-em rozstrzygnęli oni zdecydowanie na swoją korzyść. W obecnym sezonie radomianie klasyfikują się na dziewiątej pozycji w tabeli tuż za Siatkarzem Wieluń – W meczach z Delectą i Jastrzębskim Węglem brakowało nam bardzo niewiele, aby zdobyć punkty. W sumie mamy ich siedem, co daje naszej drużynie największe szanse z czwórki: Jadar, Politechnika, AZS Olsztyn, Siatkarz Wieluń na udział w rundzie play-off. Tych przeciwników będziemy podejmować we własnej hali – powiedział szkoleniowiec z Radomia.

Jan Such nie ukrywa, że celem prowadzonego przezeń zespołu jest przede wszystkim walka o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Aby ten cel spełnić jak najszybciej potrzebna jest radomianom dobra postawa w spotkaniach w bezpośrednimi rywalami do walki o czołową ósemkę – Chcemy rozegrać dobre mecze z Resovią, Jastrzębiem, powalczyć z Kędzierzynem, ale wszystko, co najważniejsze dla nas rozstrzygnie się w meczach z Olsztynem, Wieluniem i Politechniką – stwierdził trener w rozmowie z Dziennikiem Nowiny.

W ostatnim czasie kluby z Rzeszowa i Radomia dokonały „wymiany" zawodników. Do Jadaru przybył Ardo Kreek w miejsce Grzegorza Kosoka, który trafił  do Resovii. Ten drugi w drużynie wicemistrza Polski będzie miał szansę na zdobycie jeszcze większych umiejętności. Jak stwierdził Jan Such – Podjąłem ryzyko, że utrzymamy się bez Kosoka, a po sezonie będziemy szukać kogoś na jego miejsce. W Resovii, której pomagamy w ten sposób, chłopak mający predyspozycje do kadry, może się rozwijać. Teraz więcej okazji do gry będzie miał Michał Kaczmarek. W meczu z Resovią zagrają Kaczmarek i Kreek.

*Z Janem Suchem rozmawiał Marek Bluj.
*Cały wywiad w Dzienniku Nowiny.

źródło: Dziennik Nowiny, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved