Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Sudety obejmują fotel lidera

II liga mężczyzn: Sudety obejmują fotel lidera

W 18 kolejce zmagań II grupy II ligi mężczyzn MKS Sudety Kamienna Góra, po łatwym spotkaniu, pokonały KS Burzę Wrocław 3:0. Dzięki temu zwycięstwu kamiennogórzanie objęli fotel lidera wyprzedzając Burzę Wrocław.

Pierwszy set od początku do końca był bardzo wyrównany. Tylko na początku partii Sudetom udało się odskoczyć na trzy punkty, dzięki dobrym atakom Marcina Ciesielskiego i zagrywce Macieja Zająca. W następnych akcjach jednak goście odrobili straty i od tego momentu żadna z drużyn nie zdobyła nawet dwupunktowej przewagi. Obie drużyny popełniały dużo błędów, szczególnie w zagrywce. Ostatecznie jednak to gospodarze byli bardziej skoncentrowani i w ostatnich akcjach dzięki błędom w ataku wrocławian odskoczyli na dwa punkty, co okazało się decydujące.

Drugi set rozpoczął się blokiem Pawła Grzywacza na Pawle Kwapisiewiczu. Goście objęli prowadzenie. Jednak nie na długo. Przy stanie 4:3 goście zaczęli popełniać błędy w ataku, co dało możliwość rozwinięcia skrzydeł gospodarzom. Świetną zagrywką, po raz kolejny, popisywał się Maciej Zając, dodatkowo dobry blok zaprezentowali Bartosz Jerzyk i Jarosław Pizuński. Taki przebieg sytuacji wyprowadził Sudety na wysokie prowadzenie 11:4, które nie dało gościom złudzeń co do tego, kto wygra tę partię. Wysoka przewaga utrzymała się do końca seta i przy stanie 24:19 kropkę nad „i" postawili Marcin Ciesielski i Jarosław Pizuński blokując Łukasza Karpiewskiego.

Trzecia partia miała bardzo zmienny przebieg. Sudety wychodziły na prowadzenie, by chwilę później oddać je gościom, którzy nie zamierzali się poddać. Przy stanie 7:7 Wrocławianie odskoczyli pierwszy raz w meczu na dwupunktowe prowadzenie, głównie dzięki świetnej grze w ataku Tobiasza Łyczywka. Przewagę tą utrzymali do stanu 13:13. Kilka akcji później Krzysztof Kurpiel zablokował Łukasza Karpiewskiego, a złe przyjecie zagrywki w drużynie gości dało Maciejowi Zającowi możliwość skończenia dwóch kontrataków. Sudety wyszły na prowadzenie 19:16. Goście potrafili wyrównać jeszcze stan seta na 20:20, lecz w kolejnych akcjach znowu stracili punkty i ostatecznie po dobrej kiwce Marcina Ciesielskiego przegrali partię do 21 i cały mecz 3:0.

Zawodnikiem meczu wybrany został Marcin Ciesielski, przyjmujący kamiennogórskiej drużyny.

MKS Sudety Kamienna Góra – KS Burza Wrocław 3:0
( 25:23, 25:19, 25:21 )

MKS Sudety : Zając, Jerzyk, Ciesielski, Kurpiel, Kwapisiewicz, Pizuński, Wierzbicki (libero) oraz Leński, Botwina, Gądek i Jakobschy.
Burza Wrocław : Dutkiewicz, Nowakowski, Karpiewski, Deszcz, Surtel, Grzywacz, Mihułka (libero) oraz Łyczywek.