Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Kilka niewiadomych przed meczem z Dalinem

II liga: Kilka niewiadomych przed meczem z Dalinem

fot. archiwum

II liga kobiet wznawia rozgrywki po świąteczno-noworocznej przerwie. W sobotę ekipy AZS-u Skawy UEK i Dalinu Myślenice staną naprzeciw siebie by walczyć o pierwsze punkty w nowym roku. Mecz ten będzie miał duże znaczenie dla obu drużyn.

"Ekonomistki" zażarcie walczą o pozycję liderek po rundzie zasadniczej, aby w play-offach mieć przewagę własnego parkietu. Obecnie zajmują drugie miejsce z "oczkiem" straty do Karpat Krosno, lecz mają rozegrany o 1 mecz mniej. W trudniejszej sytuacji znajduje się Dalin Myślenice. Zgubił on już wiele punktów w starciach z teoretycznie słabszymi ekipami i przegrał mecze z bezpośrednimi pretendentami do miejsc 1-4. W efekcie myśleniczanki zajmują 5 miejsce i od czwartej Siarki Tarnobrzeg dzieli je 5 punktów.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami stał na wysokim poziomie i dostarczył wielu emocji. Nie brakowało w nim długich wymian i walki do samego końca. Zwycięsko wyszły z niego ekonomistki inkasując komplet punktów (1:3). W ogólnym rozrachunku na poziomie drugiej ligi, Dalin wygrał z AZS-em UEK dwukrotnie (oba zwycięstwa miały miejsce dwa sezony temu). Na przestrzeni poprzedniego i obecnego sezonu górą były już tylko "Ekonomistki". Tym samym trener Tomasz Klocek, który niegdyś pracował z siatkarkami Dalinu, nie zaznał jeszcze goryczy porażki w meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi. Ciekawie może być również na trybunach. Stało się już niemal tradycją, że kluby kibica obu drużyn pojawiają się na meczu bez względu na miejsce jego rozgrywania i gorąco dopingują swoje reprezentantki.

Przedwczesne rozstrzygnięcie sobotniego pojedynku na podstawie przeszłych wyników, czy ligowej tabeli może się okazać zgubne. W ekipie ekonomistek kontuzji doznały dwie podstawowe zawodniczki. Sandra Biernatek pod koniec zeszłego roku doznała kontuzji palców. Na szczęście nie okazała się ona zbyt poważna i kapitan "Ekonomistek" normalnie trenuje, lecz jej występ stoi pod znakiem zapytania. Nie jest to jednak aż tak duże zmartwienie, ponieważ ma godną następczynię w osobie Kingi Hatali, która świetnie zaprezentowała się na turnieju o Puchar Rektora Politechniki Radomskiej. Więcej zmartwień trenerowi Klockowi przysporzył uraz łydki Moniki Targosz. Obecnie ciężko określić kiedy będzie ona zdolna do gry.Na ten mecz zapraszamy już w sobotę, 9. stycznia o godzinie 18:00 do Hali Widowiskowo-Sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

źródło: azsskawauek.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved