Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani: Każdy mógł liczyć na każdego

Daniel Castellani: Każdy mógł liczyć na każdego

fot. archiwum

- Bycie szkoleniowcem tego zespołu, selekcjonerem reprezentacji Polski to prawdziwy powód do dumy. Cieszę się, że mogłem pracować z tą grupą - podkreśla Daniel Castellani, trener Drużyny Roku 2009 w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego".

 

Daniel Castellani chwali wszystkich zawodników, nie chce wyróżniać poszczególnych siatkarzy. – Zawodnicy dali z siebie wszystko w tym roku. Bez wyjątku spisali się znakomicie. Nikt mnie nie zawiódł. Każdy z reprezentantów udowodnił, że zasługiwał na miejsce w drużynie. Na miejsce w tej grupie, w której każdy mógł liczyć na każdego. Nie będę nikogo wyróżniał z nazwiska. To niema najmniejszego sensu. Wyróżniam wszystkich – mówi dla Przeglądu Sportowego szkoleniowiec biało-czerwonych.

Argentyński trener reprezentacji Polski uważa, że kluczowe dla naszej kadry były dwa momenty. Ważny był początek tworzenia zespołu oraz czas kwalifikacji do mistrzostw Świata. – Pierwszy moment zaczął się wraz z początkiem Ligi Światowej. Nasza młodzież grała w niej naprawdę dobrze. Dla mnie liczyło się jednak, że niezależnie od wyników ten zespół trzymał się razem. Także, a może przede wszystkim, w trudnych sytuacjach – podkreśla Castellani.Nowy trener biało-czerwonych zdecydował się na odważny krok. Dał odpocząć starszym i doświadczonym zawodnikom, w Lidze Światowej zagrała młodzież i jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę, bowiem kontuzje kluczowych graczy spowodowały, że w drużynie narodowej musieli występować mniej doświadczeni siatkarze. – I właśnie w tym ciężkim momencie zespół pozostał zespołem. To było najważniejsze. A potem, gdy wszyscy byli już razem, ci młodsi i ci starsi, bardzo szybko stworzyła się jedna grupa. I wtedy nadszedł turniej w Gdańsku. Wtedy zagraliśmy mecze, których już nie mogliśmy przegrać. I zwyciężyliśmy spokojnie, bez wielkiego stresu. Bo kluczem do wygranej była grupa i ludzie, którzy całą energię ukierunkowali w jednym celu – pracy na rzecz tego zespołu. Patrzyli, co mogą zrobić dla całości, a nie dla siebie. I to było wspaniałe – kończy szkoleniowiec reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved