Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Skra po raz kolejny potrafiła zaskoczyć Knack

Skra po raz kolejny potrafiła zaskoczyć Knack

PGE Skra Bełchatów pokonała na wyjeździe Knack Randstad Roeselare 3:2, choć w setach przegrywała już 0:2. Trener zespołu belgijskiego przyznał, że wiele problemów jego podopiecznym sprawiło pojawienie się na parkiecie Mariusza Wlazłego.

Chciałbym pogratulować moim zawodnikom. Wykonali perfekcyjną pracę w dwóch pierwszych setach oraz w piątym, w którym wspaniale wrócili do gry – mówił po rewanżowym spotkaniu ze Skrą trener Knack, Dominique Baeyens.

Jego zespół prowadził już w tym meczu 2:0. Skutecznie atakował Ivan Contreras, a rozegranie Franka Depestele gubiło blok polskiej ekipy. Dodatkowo bełchatowianie gorzej grali w przyjęciu i popełniali błędy własne, co pozwoliło rywalom zdobyć dwa pierwsze sety. Jednak w kolejnych trzech setach podopieczni trenera Jacka Nawrockiego udowodnili, że umieją wyjść z opresji. Trzecią i czwartą partię wygrali 25:13, zaś w tie-breaku zachowali zimną krew i zwyciężyli 15:13. Po meczu trener ekipy belgijskiej podkreślał, że Skra prezentuje wysoką jakość gry.

Zupełnie zmienili swoją grę blokiem, a wejście Wlazłego w trzecim secie mocno nas zraniło. Nasze kolejne spotkanie w Teruel będzie zatem niezwykle ważne – podkreślił Dominique Baeyens.

Po przegranej ze Skrą zespół Knack Randstad Roeselare zajmuje w tabeli grupy D 3. miejsce, tracąc do Cai Teruel jeden punkt. Właśnie z ekipą hiszpańską w następnej kolejce zmierzy się Knack. Siatkarze Cai już w meczu 1. kolejki przeciwko Skrze udowodnili, że we własnej hali są bardzo trudnym przeciwnikiem.

źródło: cev.lu, inf. własna