Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Zmiana trenera w klubie Michała Kubiaka

Serie A2: Zmiana trenera w klubie Michała Kubiaka

fot. archiwum

Zespół Pallavolo Padova, w którym występuje Michał Kubiak, podziękował za współpracę dotychczasowemu trenerowi Lorenzo Bernardi'emu. Cierpliwość władz klubu wyczerpała się po przegranym w kiepskim stylu meczu z niżej notowanym Quasar Massa Versili.

Zespół z Padwy znajduje się obecnie na 8. miejscu tabeli Serie A2. Michał Kubiak i jego koledzy kończyli I rundę rozgrywek w niezbyt różowych humorach po czarnej passie czterech porażek z rzędu. Wydawało się, że nowy rok i runda rewanżowa zaczęły się dość pomyślnie dla podopiecznych Lorenzo Bernardi’ego – zwyciężyli w tie-breaku znajdującą się o trzy pozycje wyżej drużynę Marcegaglia Ravenna. Mogło być lepiej – siatkarze z Padwy prowadzili już 2:0, jednak w kolejnych dwóch partiach poziom ich gry znacznie się obniżył i musieli zadowolić się dwoma punktami.

W 17. kolejce rywalami Pallavolo Padovy byli siatkarze 11. w tabeli Quasar Massa Versilia. Przez większość pierwszego seta zespół polskiego siatkarza utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie, jednak koncert błędów w ich wykonaniu pozwolił Versilii zniwelować straty i zwyciężyć 26:24. Potem było już coraz gorzej.  W drugim akcie Padwa próbowała jeszcze walczyć, ale na próżno. W trzeciej odsłonie siatkarze Bernardi’ego nie mieli już nic do powiedzenia.

Taki obrót spraw skłonił władze klubu ku decyzji o rozwiązaniu umowy z Bernardi’m. Pallavolo Padova jest pierwszym klubem w karierze trenerskiej Włocha. Pracę w nim rozpoczął dopiero w tym sezonie. Natomiast od marca 2009 prowadził drugą reprezentację Włoch siatkarzy, z którą zdobył złoty medal na Igrzyskach Śródziemnomorskich.Obecnie władze klubu pilnie poszukują nowego szkoleniowca. Tymczasowo obowiązki trenera pełni asystent Bernardi’ego, Simone Roscini.

Przypomnijmy, że Lorenzo Bernardi jest jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy w historii tej dyscypliny. Karierę zakończył w sezonie 2006/07. W 2001 roku Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej uznała go za najlepszego siatkarza w XX wieku.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved