Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Selekcjoner skończył pracę, zanim ją zaczął

Selekcjoner skończył pracę, zanim ją zaczął

fot. archiwum

Era Flavio Gulinelliego jako selekcjonera reprezentacji Austrii dobiegła końca, zanim się jeszcze rozpoczęła. Tuż przed rozpoczęciem Novotel Cup w Luksemburgu okazało się, że włoski szkoleniowiec podjął prace w tureckim Halkbanku Ankara.

Jeszcze przed świętami Flavio Gulinelli cieszył się z nowej pracy oraz zadań, jakie stoją przed nim jako selekcjonerem reprezentacji Austrii. – 3 stycznia trener nie pojawił się na treningu. Poinformował nas tylko, że chce rozwiązać umowę, ponieważ nie chce być już trenerem kadry. Dla dobra reprezentacji zgodziliśmy się na to – mówi rozżalony Peter Kleinmann, prezes austriackiego związku siatkarskiego. – To znak naszych czasów. Okazuje się, że ludzie nie wypełniają tego, do czego się zobowiązali, robią tylko to, co w danym momencie jest dla nich dobre – mówi Kleinmann.

Turniej w Luksemburgu miał być pierwszym tegorocznym sprawdzianem dla austriackiej kadry. Nominowani zostali gracze, których oglądał Gulinelli, których chciał przetestować i uważał za perspektywicznych. – Trener po prostu porzucił zespół. Zawodnicy zebrali się na treningu, a on nie przyszedł – twierdzi szef austriackiej siatkówki. Problemy mogła już zwiastować nieobecność selekcjonera na meczu francuskiej ekstraklasy pomiędzy Montpellier i Ajacco, gdzie miał obserwować Philipa Schneidera i Geralda Reisera. Mimo zapowiedzianej obecności Włoch na mecz nie pojechał, tłumacząc się chorobą. – Okazało się, że nie dla wszystkich był chory, bo w tym czasie negocjował kontrakt w Ankarze – mówi Kleinmann.

Zespół Austrii przebywa obecnie w Luksemburgu pod opieką Floriana Sedlacka i Lukasa Marka, a poszukiwania nowego selekcjonera już trwają. – Rozmowy już trwają. To ciekawe wyzwanie dla wielu trenerów, Austria będzie przecież wspólnie z Czechami organizować mistrzostwa Europy w 2011 roku – zapowiada Kleinmann.W Novotel Cup w Luksemburg oprócz Austrii i ekipy gospodarzy zagrają również Łotysze i Szkoci. W turnieju żeńskim reprezentacja Austrii rywalizować będzie z Luksemburgiem, Danią i Szkocją.

źródło: inf. własna, volleynet.at

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved