Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marcin Chudzik: Celem jest utrzymanie się w pierwszej czwórce

Marcin Chudzik: Celem jest utrzymanie się w pierwszej czwórce

fot. archiwum

Siatkarki Organiki Łódź po dziesięciu kolejkach PlusLigi Kobiet zajmują 4. pozycję w tabeli. Za tydzień kluby ekstraklasy wznowią rozgrywki, a zespół z Łodzi czeka ważne spotkanie z Impelem Gwardia Wrocław. Celem Organiki na rundę zasadniczą jest miejsce w „czwórce".

Marcin Chudzik, menedżer zespołu, przyznaje, że zespół jest mocno zdeterminowany, aby ten cel osiągnąć. – Nie będę ukrywać, że chcielibyśmy, i to bardzo, aby nasze siatkarki w końcowej klasyfikacji PlusLigi zdobyły co najmniej miano czwartej drużyny kraju. A to jest premiowane udziałem w europejskich pucharach – powiedział w rozmowie dla „Expressu Ilustrowanego".

W najbliższej kolejce Organikę czeka ważny pojedynek z zespołem Impelu Gwardia Wrocław. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka tracą do łodzianek zaledwie jeden punkt. Po piętach depczą Organice także PTPS Piła i Centrostal Bydgoszcz, które zajmują miejsca 6. i 7. z dorobkiem 14 „oczek".

Treningi przed tym spotkaniem urozmaicą dwa spotkania towarzyskie ze Stalą Mielec, które odbędą się w piątek i sobotę. Dodatkowym plusem tych meczów będzie zapoznanie się siatkarek Organiki ze specyfiką hali w Mielcu. W końcu podopieczne trenera Wiesława Popika zagrają w Mielcu spotkanie ligowe w 17. kolejce.Jak poinformował Marcin Chudzik na mecze sparingowe nie mogła pojechać jedynie Katarzyna Bryda, która zmaga się z anginą. – Wystąpią natomiast wszystkie pozostałe zawodniczki, co pozwoli trenerowi jeszcze lepiej scementować nasz zespół, jak i utrwalić pewne rozwiązania taktyczne.

źródło: Express Ilustrowany, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved