Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Panathinaikos Pawła Zagumnego pokonał CopraNord Piacenzę

LM: Panathinaikos Pawła Zagumnego pokonał CopraNord Piacenzę

fot. archiwum

Bardzo pomyślnie wkroczył w rundę rewanżową zespół Pawła Zagumnego. Panathinaikos Ateny na własnym parkiecie 3:1 pokonał CopraNordMeccanica Piacenza. Hala i doping kibiców dodały "Koniczynkom" skrzydeł, zwłaszcza w trzeciej, najbardziej wyrównanej partii.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalowi na więcej niż trzy oczka. Jednak po przekroczeniu magicznego progu dwudziestu punktów świetnie zafunkcjonował blok Włochów, co pozwoliło na wyprowadzenie skutecznych kontrataków. Kolejny set okazał się szczęśliwy dla „Zielonych". Przez serię błędów gości gospodarze zapewnili sobie trzypunktowe prowadzenie (które udało im się utrzymać do końca partii) już przy stanie 19:16. Po doprowadzeniu do remisu w liczbie zdobytych setów, nastąpiła trzecia odsłona, która okazała się najbardziej dramatyczną, gdyż zakończyła się dopiero wraz ze zdobyciem przez niezawodnego w tym meczu Agameza 29. punktu. Ostatnia partia była już przez cały czas dominacją Panathinaikosu.

Paweł Zagumny spisywał się dziś bardzo dobrze. Jego trudne zagrywki niejednokrotnie doprowadzały do zdobywania przez „Koniczynki" serii punktów, a niesamowite kiwki, wykonywane w najważniejszych momentach meczu, podcinały gościom skrzydła. Nie można także nie wspomnieć o zachwycającym Agamezie, który wykazał się bardzo wysoką skutecznością w ataku oraz chłodną głową – zwłaszcza w końcówce trzeciej partii.

Po czterech meczach Ligi Mistrzów Panathinaikos znajduje się z siedmioma zdobytymi punktami na 2. miejscu w grupie E, wyprzedzając Piacenzę i KS Jastrzębski Węgiel.* Małgorzata Gronkowska (zagumny.pl)

Panathinaikos Ateny – CoprAtlantide Piacenza 3:1
(22:25, 25:22, 29:27, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. E Ligi Mistrzów po 4. kolejce spotkań

źródło: zagumny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved