Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kłopoty kadrowe Avii Świdnik

Kłopoty kadrowe Avii Świdnik

fot. archiwum

W ramach pierwszej kolejki rundy rewanżowej Avia Świdnik podejmie niżej notowanego Jokera Piła. Na ból stawu skokowego narzeka podstawowy atakujący świdniczan Dominik Wójcicki. - Uraz może wynikać z przeciążenia - komentuje zawodnik.

Po przerwie świąteczno-noworocznej terminarz od razu rzuca siatkarzy Krzysztofa Lemieszka na głębokie wody, ponieważ w sobotę świdniczanie zagrają we własnej hali z o jedno miejsce niżej notowanym Jokerem. W inauguracyjnej kolejce Avia przegrała z pilanami 2:3. Nowy rok świdnicka drużyna zaczęła od kłopotów kadrowych – urazu stawu skokowego nabawił się podstawowy atakujący Dominik Wójcicki.

Cała historia zaczęła się na rozgrzewce podczas meczu z Orłem. Mimo kontuzji czułem się na tyle dobrze, aby w spotkaniu wyjść w pierwszej szóstce. Nie chciałem burzyć koncepcji trenera na chwilę przed rozpoczęciem rywalizacji. Wszyscy mamy jeden wspólny cel – wygrywać. W starciu z Międzyrzeczem w trzecim secie powędrowałem na ławkę rezerwowych, ale mam nadzieję, że jak najszybciej wrócę do normalnej dyspozycji – komentuje Dominik Wójcicki.

Siatkarz nie zagrał już w noworocznym turnieju w Siedlcach, który odbył się 2 stycznia, gdzie Avia zajęła trzecie miejsce. – Badanie USG wykazało naciągnięcie więzadła w stawie skokowym. Uraz może wynikać z przeciążenia, a więc nierozsądny byłby mój występ w meczach towarzyskich. Trenuje z drużyną cały czas na miarę swoich możliwości. Codziennie odwiedzam przychodnię, bo oczywiście musiałem poddać się rehabilitacji. W sobotę na pewno znajdę się w składzie meczowym, ale nie wiem, czy pojawię się na parkiecie – dodaje zawodnik.Miejsce Dominika Wójcickiego w pierwszej szóstce zajmie Wojciech Pawłowski, który do tej pory występował jako przyjmujący, ale nominalnie miał pełnić w zespole funkcję atakującego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved