Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Miał być hit…

II liga M: Miał być hit…

fot. archiwum

Tuż po Nowym Roku hitem kolejki w II lidze mężczyzn gr. 2 miał być mecz pomiędzy wicelidera z liderem tabeli. Dlaczego hitu nie będzie? Otóż z Burzy odeszli najlepsi zawodnicy i nie wiadomo czy wrocławska drużyna utrzyma co najmniej sześciu siatkarzy.

Pojedynek miał się odbyć w Brzegu Dolnym, gdzie Burza rozgrywa swoje spotkania w roli gospodarze. Jednak na prośbę wrocławskiego zespołu, w związku za wielomiesięczne zaległości finansowe za użytkowanie hali, mecz odbędzie się w Kamiennej Górze. W pierwszym pojedynku Sudety rozbiły naszpikowaną gwiazdami Burzę 3:0. Jedynie w pierwszym secie wrocławianie nawiązali walkę. W pozostałych od początku prym wiedli gospodarze. Kilka asów serwisowych Bartosza Jerzyka, obrona, skuteczne kontrataki i siatkarze Burzy byli bezradni. Teraz o podobny wynik nie powinno być trudno, bowiem najlepszych zawodników już nie ma. Krzysztof Janczak został grającym trenerem Energetyka Jaworzno. Wojciech Szczurowski przeszedł do AZS-u Nysa. Paweł Szabelski i Konrad Nieboj do Orła Międzyrzecz. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy, do soboty kadra może się jeszcze uszczuplić. Jest zatem prawdopodobieństwo, że spotkanie w ogóle się nie odbędzie.

Sudety w ubiegły weekend wygrali towarzyski turniej. W sobotę wygrali 3:2 z występującym w czeskiej ekstraklasie VK Karbo Benatky , a w niedzielę również po tie-breaku pokonali pierwszoligowy AZS Nysa. Było to dobre przetarcie przed meczami ligowymi. Jeśli kamiennogórzanie wygrają z Burzą powrócą na fotel lidera gr. 2.

Mecz pomiędzy Sudetami a Burzą Wrocław rozpocznie się o godzinie 18.00 na hali ZSZiO przy ul. Traugutta 2 w Kamiennej Górze. Natomiast o 11.00 w tej samej hali na parkiet wybiegną kadeci Sudetów, którzy podejmą Młodzika Bystrzycę Oławską. Walka w tej grupie toczy się o Mistrzostwo Dolnego Śląska.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved