Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Czarni Radom podejmują AZS UW Warszawa

II liga: Czarni Radom podejmują AZS UW Warszawa

fot. archiwum

Czarni Radom wracają do ligowych rozgrywek. W sobotę podejmują Akademików z Uniwersytetu Warszawskiego. Trenerem gości jest legendarny Edward Skorek, który jako trener doprowadził do największych sukcesów zespół... Czarnych.

Kibice siatkówki na świecie znają Edwarda Skorka jako mistrza świata i mistrza olimpijskiego i członka Galerii Sław Siatkarskich, w Polsce jako słynnego "Szablę". W Radomiu Edward Skorek zapamiętany został również jako znakomity trener i twórca sukcesów Czarnych Radom. To z nim jako szkoleniowcem, "wojskowi" sięgnęli m.in. po Puchar Polski w 1999 roku i reprezentowali Polskę w europejskim Pucharze Zdobywców Pucharów.

Obecnie Edward Skorek oddał się pracy polskiej uczelni – Uniwersytecie Warszawskim i prowadzi także ligowy zespół Akademików. W Radomiu zostanie zapewne powitany z honorami, przynajmniej przez kibiców Czarnych.

W Warszawie w meczu I rundy rozgrywek górą okazali się radomianie, wygrywając jednak dopiero po tie-breaku. W ligowej tabeli obydwa zespoły dzielą cztery pozycje – Czarni zajmują trzecią lokatę, AZS jest siódmy. Biorąc pod uwagę jednak pierwsze spotkanie tych zespołów, również teraz możemy być świadkami emocjonującego widowiska.Czarni w środku tygodnia rozegrali sparingowe spotkanie z SDJuSSz Wdau Winnica – przedstawicielem ukraińskiej ekstraklasy, który pewnie wygrali 3:1  – W spotkaniu tym zagraliśmy naprawdę dobrze – podkreśla Wojciech Stępień . O formę radomian, po noworocznej powinniśmy więc być spokojni  – Na tę chwilę ze składu wypadł tylko Karol Fryszkowski , którego występ w sobotnim spotkaniu jest raczej niemożliwy – informuje II trener Czarnych. Mimo tego osłabienia radomianie wydają się być jednak faworytem tego spotkania. Formę jak i szanse na włączenie się do walki o awans, zweryfikuje jednak boisko.

Autorem artykułu jest Rafał Kowalski

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved