Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Czy Chemik Police przełamie złą passę?

Czy Chemik Police przełamie złą passę?

fot. archiwum

Siatkarki Chemika Police po nieudanym zakończeniu 2009 roku, gdzie przegrały ostatnie cztery spotkania wygrywając zaledwie seta bardzo mocno trenowały w okresie świąteczno-noworocznym. Czy to im pomoże pokonać SMS Sosnowiec i przełamać złą passę?

Ostatnie tygodnie ubiegłego roku ekipa Chemika Police najchętniej wymazałaby z pamięci. Przegrała cztery ostatnie mecze wygrywając w nich zaledwie jednego seta z Treflem Sopot. W sobotę w pierwszym meczu nowego 2010 roku na własnym parkiecie popularne "Chemiczki" podejmą SMS Sosnowiec. Czy z początkiem nowego roku uda się przełamać kryzys?

– Dziewczyny są bardzo zmęczone. Mieliśmy teraz taki krótki okres przygotowawczy. Sezon jest jeszcze długi i w związku z tym postanowiłem że trochę przyłożymy. Mam nadzieję, że w przyszłości to zaowocuje, a dziś trzeba będzie się sprężyć i po prostu grać siatkówkę najprostszą na świecie, żebyśmy przy tym zmęczeniu nie robili nic niemądrego. Postaramy się zagrać spokojnie, ale skutecznie – mówi szkoleniowiec polickiej drużyny Mariusz Bujek . Czy ta prosta siatkówka okaże się wystarczająca do pokonania młodzieży z Sosnowca?

– Dla nas liczy się każdy punkt, każde zwycięstwo. Czy to będzie 3:1 czy 3:2 nie ma to żadnego znaczenia na dzień dzisiejszy. Dzisiaj jest czas, kiedy jesteśmy pogrążeni w lekkiej nostalgii, po tych wszystkich rzeczach, które nas dopadły po drodze. Chcielibyśmy zagrać poprawnie. Zdaje sobie sprawę że ciężko będzie zagrać dziewczynom to co by chciały, bo naprawdę są bardzo zmęczone. Każde zwycięstwo będzie satysfakcjonujące – mówi Bujek.Uczennice sosnowieckiego SMS-u z dorobkiem zaledwie dwóch punktów i samymi porażkami na koncie zajmują w tabeli ostatnie miejsce. Faworytem tego spotkania nie będą, chociaż w pierwszej rundzie sprawiły na własnym boisku Chemikowi sporo problemów. Podopieczne trenera Andrzeja Pecia wygrały dwa pierwsze sety, ale w trzech kolejnych lepsze okazały się jednak przyjezdne. W hali przy ul. Siedleckiej również sosnowiecka młodzież zapewne będzie się starała jak najmocniej utrudnić Chemikowi grę i wywieźć z Polic cenne punkty.

Obie drużyny są młode i waleczne. I kto wie, czy to czasem nie te cechy zadecydują o wyniku meczu. Odpowiedź na te pytania poznamy już w sobotni wieczór. Pewne jest na dzień dzisiejszy tylko to, że walki i emocji w tym pojedynku na pewno nie zabraknie. Początek zaplanowano na godzinę 18:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved