Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Zwycięstwa faworytów

Challenge Cup: Zwycięstwa faworytów

Od wtorku do czwartku rozgrywano spotkania 1/16 finału Challenge Cup. Niespodzianek nie było, chociaż nie wszystkim faworytom poszło tak łatwo, jak można było się spodziewać. Zwycięstwo odniósł również nasz jedynak w tych rozgrywkach, Impel Gwardia Wrocław.

Najwięksi faworyci do zdobycia Challenge Cup siatkarzy nie mieli zbyt dużych problemów w pierwszych spotkaniach 1/16 finału. Zwycięstwa odnieśli siatkarze Perugi oraz SCC Berlin, które bez straty seta pokonali rywali w meczach wyjazdowych. Najciekawiej miało być w Unterchahing, gdzie zespół Generali przegrał 1:3 z Ziraat Bankasi Ankara i przed rewanżem to turecki zespół jest o wiele bliżej awansu. Inna drużyna wyeliminowana przez polski zespół z Pucharu CEV, Marchiol Vodi Prvacina, pewnie wygrał we własnej hali z holenderskim AB Groningen/Lycurgus.

Tie-breakami zakończonymi zwycięstwami gości zakończyły się mecze w Libercu, Bukareszcie i słoweńskim Kanale. Dukla Liberec uległa Orionowi Doetinchem, Dynamo Bukareszt przegrało ze słowackim zespołem Chemes Humenne, a Salonit Anhovo Kanal uległ Stade Poitevin Poitiers. Niemal pewni awansu mogą być również siatkarze Posojilnicy AICH/DOB, która pokonała na wyjeździe 3:0 fiński Isku Tampere. W 1/8 finału są juz Mladost Zagrzeb oraz belgijski Argex Duvel Puurs, które w losowaniu trafiły w 1/16 finału wolny los.

Wyniki 1/16 Challenge Cup mężczyzn

W rozgrywkach Challenge Cup siatkarek najciekawiej było w Zurichu i dość niespodziewanie w austriackim Schwechat. Dobrze znane polskim kibicom Volero Zurich pokonało po tie-breaku Galatasaray Stambuł i sprawa awansu przed meczem rewanżowym wciąż jest otwarta. Niespodziewanie spory opór sprawiły siatkarki SV Post Schwechat, które wprawdzie uległy Dresdener SC, ale dopiero w piątym secie. W greckich derbach Panathinaikos Ateny pewnie wygrał 3:0 z Olympiacosem Pireus.

Bolesnie o sile siatkówki ukraińskiej przekonał się francuski zespół z Calais, który niespodziewanie uległ Severodonczance 0:3. Wyjazdowe zwycięstwa bez straty seta odniosły zespoły uważane za faworytów tej edycji Pucharu Challenge. Rote Raben Vilsbiburg pokonało w Splicie ZOK, zaś Samorodk Habarowsk w odległym od domu Ribeirense wygrał z Desportivo. Siatkarki Gwardii po wyeliminowaniu Lokomotivu Baku trafią na zwycięzce rywalizacji pomiędzy Kanti Schaffhausen a rumuńskim Unic LPS Piatra-Neamt. Po pierwszym meczu wygranym 3:1 przez Kanti to szwajcarski zespół jest bliższy awansu.