Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Częstochowianie z tarczą wracają z Francji

Puchar CEV: Częstochowianie z tarczą wracają z Francji

Podopieczni trenera Grzegorza Wagnera potrzebowali czterech setów, aby odnieść zwycięstwo nad zespołem Montpellier Volley. Dzięki wygranej akademicy są o krok bliżej da awansu do 1/4 Pucharu CEV. Za tydzień rewanż pod Jasną Górą.

Spotkanie dwóch studenckich zespołów było od pierwszej do ostatniej piłki niezwykle emocjonujące. AZS wystąpił w składzie, który nie mógł zaskoczyć gospodarzy. Powód takiego stanu rzeczy jest niezwykle prosty. Montpellier Volley nie miał żadnego materiału na temat biało-zielonych.

Pierwszy set to wzajemne badanie siły ognia. Dość długo trwała wyrównana walka, choć na obu przerwach technicznych przewaga częstochowian wynosiła dwa, trzy punkty. Dopiero w miarę zbliżania się końcówki seta zespół z Częstochowy zaczął powiększać przewagę i ostatecznie wygrał 25:20. Przebieg drugiej partii był podobny, choć tym razem akademicy częściej wychodzili na kilkupunktowe prowadzenie. Ponownie odskoczyli rywalom w ostatnich akcjach, co przyniosło wygraną do 22.

Było wiadomo, że jeżeli nie zdarzy się żadna katastrofa, to zwycięzca tego meczu może być tylko jeden. W trzecim secie na parkiecie pojawili się Marek Kardos, Wojciech Gradowski oraz Paweł Mikołajczak. Set od początku układał się po myśli gospodarzy i ostatecznie zakończył się ich wysokim zwycięstwem do 16. Czwarty i za razem ostatni set był z początku bliźniaczo podobny do trzeciego. Od stanu 5:10 kontrolę nad wydarzeniami na boisku znów przejęli częstochowianie i po 110 minutach mogli cieszyć się z wygranej.

Montpellier Volley – Domex Tytan AZS Częstochowa 1:3
(20:25, 22:25, 25:16, 22:25)

Montpellier Volley: Jaumel (2 pkt.), Hudecek (13), Schneider (16), Lica (16), Brachard (9), Shafranovich (9), Rafidison (libero) oraz Lacombe
Domex Tytan AZS Częstochowa: Drzyzga (3 pkt.), Łuka (5), Wiśniewski (8), Janeczek (16), Wierzbowski (9), Wrona (7), Zatorski (libero) oraz Kardos (1), Gradowski (6) i Mikołajczak (10)