Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Polska siatkówka wyróżniona przez PKOL

Polska siatkówka wyróżniona przez PKOL

fot. archiwum

6 stycznia 2010 Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Mirosław Przedpełski odebrał z rąk Polskiego Komitetu Olimpijskiego dyplom za siatkarskie sukcesy w 2009 roku. Męska reprezentacja zdobyła złoty, a kobieca brązowy medal ME.

Dyplom, który otrzymaliśmy od PKOL-u jest wyróżnieniem dla całego polskiego środowiska siatkówki. Zrobimy, co w naszej mocy, żeby rok 2010 był dla nas równie dobry, a nawet jeszcze lepszy – stwierdził Mirosław Przedpełski.

W konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich reprezentanci Polski wywalczyli w 2009 roku w konkurencji seniorów 20 medali mistrzostw świata: 7 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych. Z kolei w mistrzostwach Europy przypadło im 19 medali (4-8-7) w jedenastu dyscyplinach. W tym elitarnym gronie znalazła się również siatkówka. Męska reprezentacja zdobyła złoty, a kobieca brązowy medal europejskich czempionatów.

Obecny na Noworocznym Spotkaniu Rodziny Olimpijskiej Minister Sportu i Turystyki – Adam Giersz zaznaczył, że siła polskiego sportu to nie tylko rezultaty uzyskiwane przez zawodników, ale także powierzanie Polsce wielkich imprez. Jedną z takich były mistrzostwa Europy kobiet w siatkówce, które uzyskały bardzo wysoką ocenę.Szefowie PKOL oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki wyrazili nadzieję, że rok 2010 będzie dla siatkówki jeszcze lepszy. Przypomnijmy, że w tym roku rozegrane zostaną mistrzostwa świata kobiet (Japonia) i mężczyzn (Włochy).

 

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved