Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Możdżonek: Nie ma czasu na odpoczynek

Marcin Możdżonek: Nie ma czasu na odpoczynek

fot. archiwum

To był ważny rok dla środkowego Skry Bełchatów. Złoto mistrzostw Polski, klubowe wicemistrzostwo świata. Do tego znakomita gra w reprezentacji i spory udział w zdobyciu złota na mistrzostwach Europy. - To był dobry, ale trudny rok, podkreśla Marcin Możdżonek.

W tym roku środkowy bełchatowskiej Skry i reprezentacji Polski, regularnie zaczął się pojawiać w wyjściowej dwunastce. Taki przeskok, był dla niego szansą, którą w pełni wykorzystał i stał się jedną z czołowych postaci polskiej siatkówki. – Nigdy bym nie uwierzył, że ten rok będzie taki dobry – podkreślił na łamach Przeglądu Sportowego, Możdżonek.

W minionym roku święcił same sukcesy. Pierwszy, historyczny tytuł mistrzów Europy, mistrzostwo Polski, klubowe wicemistrzostwo świata to sukcesy, którymi może się pochwalić niewielu sportowców. – To był naprawdę udany rok, ale też bardzo ciężki. Przeciążenia związane z grą niemal cały rok bez przerwy dają się we znaki – dodaje. Marcin Możdżonek w ubiegłym roku rozegrał aż… 77 spotkań. Taki natłok spotkań do niczego dobrego nie prowadzi. Gra w klubie, reprezentacji, Lidze Mistrzów i dodatkowo w Pucharze Polski to ogromny wysiłek. – Czuję w kościach ten rok. To są naprawdę wielkie obciążenia. Czuję już bóle mięśni, ale co zrobić? Przydałby mi się, choć krótki odpoczynek, ale nie ma na niego czasu .

Wszystko przez zbyt dużą ilość imprez. Włodarze światowej i europejskiej federacji wymyślają coraz to nowe zawody, które kosztują wiele sił polskich zawodników: – Ci ludzie nie przejmują się nami. Muszą się zastanowić nad swoimi pomysłami, bo jak tak dalej będzie to będzie trzeba decydować gdzie wysyłamy pierwszy skład a gdzie pojadą rezerwy. Takie coś na dłuższą metę jest nie do wytrzymania.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved