Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Maciej Zajder: Odbudowaliśmy się psychicznie

Maciej Zajder: Odbudowaliśmy się psychicznie

Siatkarze z Wielunia byli bliscy sprawienia niespodzianki w Pucharze Polski. Po zwycięstwie w Bydgoszczy, u siebie ekipa Damiana Dacewicza uległa jednak Delecie 0:3. - O wyniku mogły zdecydować końcówki - uważa środkowy Pamapolu, Maciej Zajder.

Mecz w Bydgoszczy odbił się dużym echem w polskim środowisku siatkarskim. Beniaminek lig pokonał 3:1 bydgoszczan, którzy walczą w tym sezonie o udział w europejskich pucharach. Jednakże już w rewanżu Pamapol Siatkarz nie sprostał wymaganiom rywala i uległ w trzech setach. – Bydgoszcz była lepsza od nas. Niestety w dwumeczu okazała się również lepsza. Zabrakło z naszej strony paru akcji, żeby wygrać tego jednego seta i bić się o małe punkty. Niestety powtórzyła się historia z zeszłego roku, gdzie mieliśmy ogromną szansę, aby przejść Częstochowę. W tym roku zaszliśmy stopień wyżej, ale niestety trafiła się świetna Delecta – powiedział w rozmowie z portalem volley24.pl Maciej Zajder.O wyniku mogło zadecydować parę akcji w końcówkach. Naszym największym mankamentem było to, że nie mogliśmy skończyć piłki w kontrataku i to się odbiło na wyniku – dodał młody środkowy Wielunia.

Dobra postawa w Pucharze Polski z pewnością pozytywnie wpłynie na drużynę i jej poczynania w lidze. Wiadomo, że jak na razie najważniejszym celem dla wielunian będzie utrzymanie. – To jest nasz podstawowy cel, ten Puchar Polski był takim dodatkiem, dzięki niemu trochę się odbudowaliśmy psychicznie i wygraliśmy parę spotkań, a najważniejsza będzie liga. Myślę, że jeśli będziemy grali dobrze, nie będziemy się stresować tak jak w meczu z Delectą, to spokojnie powinniśmy się utrzymać – mówi Maciej Zajder.