Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Igor Yudin: Zwycięstwo z VfB Friedrichshafen to prezent dla kibiców

Igor Yudin: Zwycięstwo z VfB Friedrichshafen to prezent dla kibiców

fot. archiwum

Igor Yudin w kluczowych momentach środowego spotkania Jastrzębskiego Węgla z VfB Friedrichshafen nie zawodził i pewnie punktował. To jego udana akcja zakończyła emocjonujący tie-break i postawiła przysłowiową kropkę nad „i", dając jastrzębianom upragnione zwycięstwo.

Atakujący Jastrzębskiego Węgla z optymizmem zapatruje się na pozostałe mecze grupowe swojego zespołu w Lidze Mistrzów. Australijczyk dał się namówić na przeprowadzenie rozmowy w całości w języku polskim.

Prawda jest taka, że nie byliście dziś faworytami a w pierwszych dwóch partiach zagraliście jak z nut. Uwierzyliście w swoje siły po Nowym Roku? Awans do Final Four Pucharu Polski tak na was podziałał?

Igor Yudin:Przede wszystkim dziękuję. Na pewno staraliśmy się po Nowym Roku zrobić coś innego, dać jakiś prezent dla kibiców i pokazać, że potrafimy grać w Lidze Mistrzów i dzisiaj się nam to udało. Może to nie było łatwo, może to nie wyglądało dobrze, ale mamy zwycięstwo i cieszymy się z tego.Do tego zwycięstwa wasza sytuacja w tabeli była ciężka. Myślisz, że jesteście w stanie wygrać te dwa pozostałe mecze? Teoretycznie jesteście w stanie mieć nawet drugie miejsce w tabeli…

Na pewno… Teoretycznie to może być, ale po prostu musimy teraz grać. Mamy szansę, żeby awansować dalej, postaramy się ją wykorzystać i zagrać „na maksa".

Spodziewałeś się, że Friedrichshafen będzie mieć aż tak duże problemy z waszą zagrywką w drugim secie?

– Może nie spodziewaliśmy się, ale wiedzieliśmy, że Friedrichshafen nie ma jakichś super przyjmujących, tak, że zagrywaliśmy taktycznie i to nam bardzo dobrze wychodziło w tym drugim secie.

Odniosłam wrażenie, że dzisiaj naprawdę bawiliście się własną grą i czuliście się naprawdę dobrze jako zespół. To jest już to, co Jastrzębski będzie prezentował na parkiecie w najbliższych miesiącach?

Mam nadzieję. Na pewno mamy bardzo dobrą atmosferę w tym roku. Teraz do nas jeszcze dołączył Marek Novotny. Już trenował z nami. Czekamy na niego, kiedy będzie grał z nami i na pewno nam pomoże. Cieszymy się z tego powodu i po prostu idziemy dalej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved