Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Tomasz Paluch: Teraz walczymy już prawie o życie

Tomasz Paluch: Teraz walczymy już prawie o życie

fot. archiwum

Pod koniec grudnia dowiedzieliśmy się, że sytuacja finansowa AZS-u Zielona Góra jest w złej kondycji, a gracze mogą dostać wolą rękę w poszukiwaniu nowych klubów. - W tej chwili nie zakładamy możliwości rozwiązania zespołu - twierdzi Tomasz Paluch.

Szkoleniowiec dodał, że jego zawodnicy, dopóki zespół będzie istniał, będą dawać z siebie wszystko. Nie ukrywał jednak, że porażki z UAM-em Poznań i Krispolem Września mogą wynikać właśnie z niepewności zawodników co do przyszłości. – Po pierwsze zawodnicy chyba uwierzyli, że są niepokonani, a po drugie ten brak pieniędzy i groźba rozwiązania zespołu, na pewno siedzą w ich głowach – stwierdził szkoleniowiec.

Trener Paluch dodał, że dobre wyniki zespołu są w tym momencie najważniejsze, gdyż każdy sukces przyciąga sponsorów, a co za tym idzie pieniądze. W tym momencie AZS UZ zajmuje 2. miejsce w grupie 1. II ligi mężczyzn, a do Grześków Kalisz traci dwa punkty. – Musimy awansować, bo dobry wynik przyciąga sponsorów. Zdajemy sobie z tego sprawę i teraz walczymy już prawie o życie, bo jak nie będzie pierwszej ligi, to może już nie być zespołu… – podkreślał szkoleniowiec.

W najbliższej kolejce siatkarzy z Zielonej Góry czeka ważny pojedynek z Olimpią Sulęcin. AZS musi wywalczyć trzy punkty, aby wskoczyć na fotel lidera, zaś Olimpia cały czas stara się o miejsce w „czwórce". W ten weekend wolne mają siatkarze Grześków Kalisz i MKS-u Czarni Pruszcz Gdański, którzy swoje spotkanie rozegrali wcześniej.Wypowiedzi zebrał Przemysław Piotrowski (Gazeta Lubuska)

źródło: Gazeta Lubuska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved