Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Niespodziewana porażka drużyny Kubiaka

Serie A2: Niespodziewana porażka drużyny Kubiaka

Pallavolo Padova, którego barw broni Michał Kubiak, dość niespodziewanie przegrało mecz w ramach 17. kolejki. Tym samym zawodnicy Quasar Massa Versili, zajmujący 13. miejsce, zrewanżowali się za porażkę w I rundzie. Polski przyjmujący wchodził na zmiany.

Pierwszy set to od początku prowadzenie ekipy z Padwy. Na drugiej przerwie technicznej ich przewaga wynosiła trzy punkty (16:13). Jednak później drużyna Lorenzo Bernardiego popełniała coraz więcej błędów, set zakończył się wynikiem 26:24 dla gospodarzy. Drugą odsłonę zawodnicy Quasar Massa Versili rozpoczęli wyraźnie uskrzydleni, osiągając prowadzenie od samego początku. Zawodnicy Padwy próbowali podjąć walkę, ale sił zabrakło im w końcówce. W niej znowu lepsi okazali się zawodnicy Quasaru. Triumfowali 25:23. Ostatnia partia to koncert gry gospodarzy, w szeregach których najskuteczniejsi byli: reprezentant Bułgarii Svetozar Ivanov oraz jego rodak Valentin Bratoev, zdobywcy 14 punktów. A set padł łupem ich drużyny 25:18.

Najlepiej punktującym w ekipie Pallavolo był Francesco DeMarchi. Uzyskał on 13 oczek. Na parkiecie w każdym secie z ławki wchodził polski przyjmujący Michał Kubiak. Zdobył w sumie 1 punkt (3 próby ataku, 1 błąd, raz zatrzymany blokiem). Zagrywkę rywala przyjmował z 40% skutecznością (10% perfekcyjnego). Michał Kubiak powraca po kontuzji, trener Bernardi stopniowo wprowadza go do gry.

Ekipa Polaka zajmuje 8. miejsce, a już w niedzielę Pallavolo Padova czeka mecz z Zinella Bologna. Jest to niezwykle silny rywal, zajmujący 4. miejsce w tabeli Serie A2.

Quasar Massa Versilia – Pallavolo Padova 3:0
(26:24, 25:23, 25:18)

Składy drużyn:
Quasar Massa: Rodrigues 11, Bratoev 14, Fiori 6, Torre 3, Spescha 10, Ivanov 14, Prandi (libero) oraz Fenili, Bertoli, Amore.
Pallavolo Padova: Tiberti, Cricca 10, Koshikawa 7, Polidori 12, Barcala 12, De Marchi 11, Garghella (libero) oraz Kubiak 1, Gottardo, Maniero.

źródło: inf. własna, legavolley.it