Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > MKS Calisia bez prezesa

MKS Calisia bez prezesa

fot. archiwum

Waldemar Gut nie jest już prezesem MKS Calisia Kalisz. Taką decyzję podjął we wtorek zarząd klubu, tłumacząc ją złym zarządzaniem i doprowadzeniem do zadłużenia. - Nie będzie nowego prezesa - powiedział członek zarządu MKS Calisia Stanisław Sikorski.

Samego zainteresowanego w trakcie podejmowania tej decyzji nie było na miejscu. Waldemar Gut od kilkunastu dni jest nieuchwytny. Jego telefony milczą, a on sam nie daje znaku życia. Jedna z wersji mówi, że jest chory i wyjechał na konsultacje lekarskie w okolice Wrocławia, skąd pochodzi. Mimo to Zarząd postanowił odwołać go z pełnionej funkcji. – Przyczyną tej decyzji było złe prowadzenie klubu od strony merytorycznej, a przede wszystkim doprowadzenie do zadłużenia i zła organizacja pracy – wyjaśnia członek Zarządu MKS Calisia Stanisław Sikorski.Widać było, że prezes Gut się stara, ale troszeczkę chyba zabrnął w ślepy zaułek – dodaje były wiceprezes kaliskiego klubu Marian Gościmiński.

W tej chwili nie podjęto decyzji, kto przejmie stery MKS. – Chcemy wyjść z tej trudnej sytuacji wspólnie. Ustaliliśmy, że nie będzie nowego prezesa, żeby wina znów nie spadła tylko na jedną osobę – tłumaczy Sikorski. Działacze podkreślają, że w pierwszej kolejności chcą uporządkować sprawy związane z zaległościami wobec wierzycieli. – Wiemy, że sami możemy nie dać sobie rady, dlatego prosimy wszystkich, którym dobro kaliskiej siatkówki i w ogóle sportu leży na sercu o pomoc – apelują sternicy Calisii. Być może stojący na skraju bankructwa klub wesprze miasto. Na posiedzeniu zarządu obecny był m.in. naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM w Kaliszu Mieczysław Marciniak. – Sytuacja wygląda źle, ale postaramy się pomóc – zapewniał kaliski samorządowiec.

więcej w serwisie 

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved