Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Turczynki ponownie lepsze od MKS-u

Liga Mistrzyń: Turczynki ponownie lepsze od MKS-u

Siatkarkom z Dąbrowy Górniczej nie udał się rewanż za porażkę w poprzedniej kolejce. Po raz drugi lepsze okazały się siatkarki VakifBanku Gunes Stambuł, które w Stambule nie dały ugrać Polkom nawet jednego seta. To trzecia porażka MKS-u w Lidze Mistrzyń.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły mecz gospodynie, które po kilku akcjach prowadziły 4:0. MKS jednak szybko się obudził i posłał serię odrabiając straty. W dalszej części seta prowadzenie częściej było po stronie Turczynek. Podopieczne Giovanniego Guidettiego grały środkiem i blokiem, co dało im czteropunktową przewagę (18:14). Przy tym rezultacie na podwójną zmianę zdecydował się trener Waldemar Kawka i wprowadził na plac gry Martę Haładyn i Agatę Purę.

Wejście tych zawodniczek ożywiło zespół i MKS odrobił stratę, doprowadzając do remisu 20:20. Co udało się zrealizować chwilę wcześniej, niestety nie miało powodzenia w dalszej części i gospodynie zdobyły po raz kolejny przewagę dzięki dobrym serwisom i błędom Dąbrowy. Stambuł wygrał do 22.

Na początku drugiego seta MKS miał problemy w przyjęciu i skończeniu ataku. Trener Kawka zmienił po kilku piłkach Ewelinę Sieczkę, dając szansę Marzenie Wilczyńskiej. Efekty były natychmiastowe, ponieważ zespół zaczął dokładniej przyjmować i realizować wytyczne w ataku i bloku. Drużyna z Dąbrowy doprowadziła do remisu, a nawet wyszła na prowadzenie (14:13). Radość nie trwała zbyt długo. Po przerwie, o którą poprosił trener gospodyń, wynik diametralnie się zmienił. Turczynki zdobyły kolejno siedem punktów i prowadziły 20:14. Takiej przewagi nie udało się odrobić i MKS przegrywał już 0:2.

Bardzo dobrze trzecią partię rozpoczęły zawodniczki Waldemara Kawki. Błędy w przyjęciu i wykorzystane kontry pozwoliły na prowadzenie 4:1 i 6:2. Następnie do głosu doszły gospodynie i zaczęły śmielej poczynać sobie w serwisie i ataku. MKS nie potrafił zakończyć szczęśliwie kontr i Turczynki odrabiały straty aż wyszły na prowadzenie 15:14 i nie oddały go do końca meczu, punktując nasz zespół szczelnym blokiem.

Dąbrowianki doznały już trzeciej porażki w Lidze Mistrzyń. W następnej kolejce siatkarki spotkają się we Francji z ASPTT Mulhouse.

Vakifbank Gunes Stambuł – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0

(25:22, 25:20, 25:18)

VakifGunes: Cemberci, Darnel, Maculewicz, Poljak, Stam, Nikolić, Guresen (libero) oraz Bal
MKS: Śliwa, Sadowska, Liniarska, Gajgał, Sieczka, Staniucha-Sczurek, Tkaczewska (libero) oraz Haładyn, Karczmarzewska-Pura i Wilczyńska