Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Krzysztof Petrowski: Nie popadamy w samozachwyt…

Krzysztof Petrowski: Nie popadamy w samozachwyt…

fot. archiwum

Sześć spotkań, wszystkie wygrane i tylko jeden stracony set - to dotychczasowy bilans liderek III ligi kujawsko-pomorskiej, siatkarek Sokoła Mogilno. Trener Krzysztof Petrowski ma jednak świadomość, że najtrudniejsze jeszcze przed jego zespołem...

Myślę, że wszyscy w klubie oraz nasi kibice powinni być zadowoleni. Z drugiej strony, poziom rozgrywek jest mocno zróżnicowany – są drużyny, które dopiero uczą się seniorskiej siatkówki i są też zespoły opierające się na młodych siatkarkach, więc nie popadamy w samozachwyt – komentuje pierwsze miejsce w lidze trener Sokoła, Krzysztof Petrowski . – Mam świadomość, że poziom turniejów barażowych będzie znacznie wyższy i tam trzeba będzie się bardzo sprężyć, żeby osiągnąć cel, jakim ma być awans do II ligi.

W ostatnich dniach zespół z Mogilna uczestniczył w turnieju towarzyskim w Poznaniu, gdzie sokolanki zajęły trzecie miejsce.

Termin tego turnieju był bardzo dobrym wypełnieniem przerwy w rozgrywkach ligowych. Nasze dziewczęta miały dodatkowo trochę dłuższą przerwę w treningach, więc tym bardziej obawiałem się o ich formę. Było to widać w pierszym dniu, szczególnie w koncówkach setów. Brakowało pewności siebie. Myślę, że przy normalnej dyspozycji stać nas było na komplet zwycięstw. Dlatego, mimo że nie jestem zadowolony z trzeciego miejsca, oceniam ten turniej pozytywnie – dodaje szkoleniowiec Sokoła.W Mogilnie poważnie myślą o awansie do II ligi. Dominacja w województwie nie zapewnia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, o czym Sokół dobitnie przekonał się w już w ubiegłym sezonie (wygrana w lidze wojewódzkiej, ale dopiero czwarte miejsce w turnieju finałowym o awans do II ligi). Dlatego trener Petrowski wie, że wzmocnienia są konieczne…

Do obecnego zespołu dołączą jeszcze dwie siatkarki. Pierwszą z nich jest Malwina Konkolewska, która wraca po urlopie macierzyńskim. Malwina zaczęła już trenować na siłowni i od stycznia rozpocznie treningi na sali. Nie ukrywam, że bardzo na nią liczymy – w końcu to zawodniczka z pierszoligowym doświadczeniem i mam nadzieję, że będzie liderem zespołu. Drugą zawodniczką będzie dobrze znana w Mogilnie Magdalena Pater – siatkarka, która ma grać na pozycji libero. To bardzo odpowiedzialna pozycja i myślę, że już sama rywalizacja z Angeliką Bartkowiak o miejsce w wyjściowym składzie, spowoduje wzrost poziomu gry.

Najbliższe tygodnie to gorący okres przygotowań do turniejów barażowych o II ligę. – Do 6 lutego mamy rozgrywki III ligi. Dodatkowo w ostatnim tygodniu stycznia chcemy wykorzystać ferie i zorganizować obóz kondycyjny, na miejscu w Mogilnie. Po obozie planujemy rozegrać kilka spotkań kontrolnych oraz zorganizować turniej towarzyski z drużynami II-ligowymi. Staramy się, aby w ostatnim okresie przed turniejami o II ligę, jak najwięcej grać z drużynami o podobnym lub wyższym poziomie sportowym – kończy rozmowę o sytuacji i planach mogileńskiego klubu trener siatkarek Sokoła.

* z Krzysztofem Petrowskim rozmawiał Andrzej Wojciechowski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved