Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Drugie miejsce Gedanii w Belgii

Drugie miejsce Gedanii w Belgii

fot. archiwum

Kadetki Energi Gedanii zajęły 2. miejsce w 26. Memoriale Laurenta Franda. Gdańszczanki uznały wyższość gospodyń, a w pokonanym polu zostawiły Czechy i Francję. Najlepszą atakującą uznano Justynę Łukasik, a rozgrywającą - Magdalenę Sterczewską.

Gdańszczanki pojechali do Belgii pod wodzą trenerów Jarosława Pruskiego i Ewy Kamińskiej. To właśnie ta ostatnia uzyskała zaproszenie, gdyż jako zawodniczka grała w tamtejszym AIF Charleroi. Turniej był przewidziany dla reprezentacji rozczników 1994-95. Energa Gedania wystawiła nieco starsze zawodniczki, gdyż zawody potraktowała jako sprawdzian przed rywalizacją w mistrzostwach Polski kadetek.

Trzydniowe rozgrywki odbyły się systemem każdy z każdym, a potem dwie najlepsze drużyny stanęły do meczu finałowego, a dwie pozostałe do spotkania o trzecią lokatę. Energa Gedania nie potrafiła znaleźć tylko recepty na belgijską drużynę.

Gdańszczanki przegrały na inaugurację turnieju z gospodyniami 1:3 (20:25, 25:22, 22:25, 14:25). – Dało o sobie znać zmęczenie po całonocnej podróży oraz miałyśmy problemy z przyjęciem zagrywki. Po tym spotkaniu sztab szkoleniowy zdecydował się na zmianę libero. Na tej pozycji zagrała Natalia Gajewska, nominalna rozgrywająca. Doskonale sprostała temu zadaniu, przyczyniając się do zwycięstw, kolejno nad reprezentacjami Czech i Francji – relacjonuje jedna z gdańskich siatkarek, Monika Ostwald.Miejsce w finale Enerdze Gedanii przyniosły wygrane nad Czechami 3:1 (25:20, 25:17, 23:25, 25:19) i Francją 3:1 (22:25, 25:12, 25:20, 25:13). Mecze te zostały rozegrane jednego dnia. Jako, że wygrywała też Belgia, to w finale gdańszczanki mogły jeszcze raz zagrać z tym zespołem.

Kluczowy dla losów spotkania był drugi set. Gdańszczanki przegrały tę partię, mimo że prowadziła 24:22. – Przy tym wyniki Magda Starczewska zdecydowała się na rozegranie krótkiej piłki do niezawodnej w tym turnieju Justyny Łukasik, ale tym razem środkowa minęła się z piłką. Na zagrywkę powędrowała Lorena Cianci i pozostała tam do końca drugiego seta. Taki obrót sprawy załamał nas i ostatnią partię oddałyśmy bez walki – przyznaje Ostwald.

Ostatecznie Energa Gedania zajęła drugie miejsce w turnieju po finałowej przegranej 0:3 (13:25, 24:26, 10: 25). Trzecią pozycję zdobyły Czechy po zwycięstwie nad Francją (25:20, 25:8, 25:14). – Wyjazd na turniej międzynarodowy na pewno wniósł nowe doświadczenie w drużynę, która wzmocniona o trzy zawodniczki ma w tym sezonie walczyć o medal w mistrzostwach Polski – zapewnia gdańska siatkarka.

Energa Gedania: Sterczewska, Makowska, Lubera, Łukasik, Chyła, Kowalkowska, Znamirowska (libero w pierwszym meczu) oraz Gajewska (libero w następnych spotkaniach), Ostwald, Wójcik, Gorzkiewicz.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved