Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Agata Sawicka: Z trenerem mamy wspólny cel

Agata Sawicka: Z trenerem mamy wspólny cel

fot. archiwum

Mimo, iż sytuacja bielskiego Aluprofu jest bardzo trudna, Agata Sawicka jest pełna optymizmu. - Będziemy walczyć w kolejnych dwóch spotkaniach, bo są one dla nas bardzo ważne i chcemy je wygrać - mówi libero BKS-u Aluprof Bielsko-Biała.

Mimo Twoich wspaniałych obron z wielkim poświęceniem, nie udało się ugrać ani seta.

Agata Sawicka:Wszystkie grałyśmy z dużym poświęceniem. Bardzo nam zależało, by dziś powalczyć, urwać chociaż seta. Niestety nie udało się. Będziemy walczyć w kolejnych dwóch spotkaniach, bo są one dla nas bardzo ważne i chcemy je wygrać.

Dla mnie zabrakło dziś w Waszej grze agresji.Też jestem tego zdania. Powinnyśmy bardziej zaryzykować zagrywką, aczkolwiek dziewczyny bały się, by tych zagrywek nie psuć. To ryzyko wtedy nie miałoby sensu, gdybyśmy zepsutym serwem oddawały punkty rywalowi. W naszej grze ani jeden element gry nie funkcjonował idealnie.

Grając z jednym z faworytów Ligi Mistrzyń i myśląc o zwycięstwie trzeba zagrać idealnie we wszystkich elementach i to przez cały mecz.

Tak, ale nam to dziś nie wyszło. Mam nadzieję, że w kolejnych dwóch spotkaniach taka gra będzie w naszym zasięgu.

Czy te ataki Gamovej nie będą się Wam śniły po nocach?

Myślę, że nie. To wspaniała zawodniczka o wspaniałych warunkach fizycznych. Jej największą zaletą jest to, że potrafi te warunki fizyczne wykorzystać. Poza tym jest taką samą siatkarką jak wiele z nas.

Czy zmiana trenera miała wpływ na Waszą postawę?

Tak to już czasami jest. Nie jesteśmy ani pierwszym, ani ostatnim zespołem, któremu zostaje zmieniony trener. My, jako zawodniczki, nie możemy się przejmować takimi rzeczami. Trzeba grać dalej i iść do przodu. Teraz musimy pomóc trenerowi Wiktorowiczowi w osiągnięciu wspólnego celu.

* rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved