Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Tomasz Józefacki: Szukaliśmy dobrej gry

Tomasz Józefacki: Szukaliśmy dobrej gry

AZS UWM Olsztyn dwoma porażkami z zespołem Jastrzębskiego Węgla pożegnał się z Pucharem Polski. - Wiedzieliśmy, że niezwykle trudno będzie nam awansować do turnieju finałowego - powiedział Tomasz Józefacki, atakujący AZS UWM.

W pierwszym spotkaniu jastrzębianie zwyciężyli 3:0, co było świetną zaliczką przed rewanżem. Do awansu podopieczni Roberto Santilliego potrzebowali zwycięstwa w jednym secie. Zadanie udało im się zrealizować już w pierwszej partii, ale w kolejnych nie zamierzali odpuszczać. Olsztynianom udało się ich pokonać tylko w trzeciej partii. – Może to przegrany pierwszy set tak negatywnie wpłynął na naszą postawę. Kiedy emocje już opadły, zaczęliśmy grać dla kibiców, szukaliśmy dobrej gry – powiedział po tym meczu Tomasz Józefacki, atakujący AZS UWM.

W drużynie na pozycji atakującego Tomasz Józefacki rywalizuje z Wojciechem Winnikiem. Zawodnik podkreśla, że takie współzawodnictwo dobrze wpływa na obu graczy. – Odkąd Wojtek wszedł na boisko w spotkaniu z Politechniką Warszawską [w 4. kolejce PlusLigi – red.], prezentuje dobrą formę. Dlatego trener na tej pozycji ma spory komfort. Poza tym nasza rywalizacja tylko podnosi nasze umiejętności.

W sobotę siatkarze AZS UWM zmierzą się u siebie z Domexem Tytan AZS Częstochowa. Tomasz Józefacki jest dobrej myśli i sądzi, że jego zespół gra coraz lepiej. Być może zawodnik dostanie w tym meczu szansę gry w pierwszej szóstce. – Spodziewam się, kto wyjdzie na boisko od pierwszych minut, ale wolę tego nie zdradzać, by rywale o tym nie przeczytali – stwierdził.