Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Paweł Woicki: Potrafiliśmy się podnieść

Paweł Woicki: Potrafiliśmy się podnieść

fot. archiwum

- Potrafiliśmy się podnieść po tym meczu u siebie, który przegraliśmy w fatalnym stylu - powiedział po zwycięstwie w Pucharze Polski rozgrywający Delecty, Paweł Woicki. - Tu się naprawdę ciężko gra, pokazały to mecze ligowe.

Siatkarze Delecty jechali do Wielunia z „nożem na gardle", bowiem pierwsze spotkanie we własnej hali przegrali 1:3. – Potrafiliśmy się podnieść po tym meczu u siebie, który przegraliśmy w fatalnym stylu. Ta dzisiejsza nasza gra też nie wyglądała najlepiej, było trochę szarpania – zauważył Paweł Woicki.W rozgrywkach ligowych wygraliśmy tutaj 3:1, teraz musieliśmy wygrać 3:0, żeby awansować do turnieju finałowego, i to nam się udało. Tu się naprawdę ciężko gra, pokazały to mecze ligowe.

Drugi set spotkania wygrali bydgoszczanie po emocjonującej końcówce, w której to Delecta miała kilka piłek setowych. Ostatecznie to podopieczni Waldemara Wspaniałego zakończyli partię wygrywając 31:29. – Trzeci set też był zacięty. Było dużo takich piłek, które powinniśmy zakończyć kontrami, jakieś łatwe piłki nam wpadały. Śmierdziało już czwartym setem – mówił po meczu rozgrywający bydgoszczan. – Jeśli takich piłek się nie kończy z kontry, to często się przegrywa, nam jednak udało się wygrać. Bardo dobra zmianę dał Konarski i zablokował w bardzo ważnym momencie – zauważył Woicki.

Porażka w pierwszym meczu z pewnością wymusiła na graczach Delecty maksymalną mobilizację, tym bardziej, że turniej finałowy odbędzie sie w ich mieście. – Przydaje się coś takiego, daje do myślenia. Lepiej się wtedy pracuje, ma się lepsza motywację. Po wygranej mielibyśmy miłe święta i wszystko byłoby miło. A tak musieliśmy się mocno koncentrować, żeby przyjechać tu i wygrać – powiedział Paweł Woicki.W meczu półfinałowym na Delectę czekać będzie Resovia Rzeszów. – Bardzo ciężko będzie pokonać drużynę Resovii, mimo, ze w lidze wygraliśmy u nich 3:0. Jest to trochę inna drużyna teraz. Podnieśli się, pokonali mistrza Polski i to w ładnym dla oka stylu. Będzie ciężko, ale będziemy chcieli pokazać się u siebie z jak najlepszej strony – zapowiada Woicki. – Dla Delecty jest to duży skok. Nigdy ta drużyna nie grała w turnieju finałowym, a teraz będziemy mieli okazję zagrać w finałach i to przed własną publicznością. Mam nadzieję, że pokażemy wiele ciekawych akcji.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved