Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Lemieszek: Wiem, nad czym musimy solidnie popracować

Krzysztof Lemieszek: Wiem, nad czym musimy solidnie popracować

W przerwie świąteczno-noworocznej siatkarze I-ligowej Avii Świdnik nie próżnowali. Wzięli udział w turnieju i Puchar Prezydenta Siedlec, gdzie zajęli trzecie miejsce. Szkoleniowiec, Krzysztof Lemieszek, nie jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Avia ma aspiracje gry w czwórce I ligi, a ma problemy z drugoligowcami. Porażka z Ósemką Siedlce i zwycięstwo dopiero po tie-breaku z Pekpolem Ostrołęka nie napawa optymizmem. – Nic dziwnego, że szczególnie po pierwszym spotkaniu z Ósemką, zareagowałem gwałtownie i dosyć stanowczo. Nie ma tu żadnego tłumaczenia, że to była przerwa świąteczna lub, że turnieje w takim okresie, moja drużyna zazwyczaj gra słabo. Tak było ostatnio w Kielcach – mówi Lemieszek.

Szkoleniowiec Avii nie jest zadowolony z postawy zmienników. Uważa, że na swoim poziomie zagrali jedynie Mariusz Kowalski i Jakub Guz. Lemieszka dziwi postawa pierwszego atakującego, Dominika Wójcickiego, który nie przyznał się wcześniej o kłopotach z kostką. – Bardzo rozłościł mnie fakt, że dopiero w trakcie meczu, ostatniego w starym roku, z Orłem Międzyrzecz (porażka Avii 1:3 – przyp. red.), dowiedziałem się, że nie jest w pełni zdrowy i gra z urazem. O takich sprawach zawodnik powinien zakomunikować wcześniej, tak jak robią to inni siatkarze w mojej drużynie. Być może nie zmieniłoby to wyniku naszej rywalizacji z Orłem, ale na pewno otworzyło mi większe pole manewru wyjściowym ustawieniem – oznajmia szkoleniowiec świdniczan, który na razie nie wiem, kto zastąpi kontuzjowanego zawodnika.

*Rozmawiał Jarosław Czępiński (Dziennik Wschodn i)

źródło: Dziennik Wschodni