Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zamienił Rybnik na Bielsko

Zamienił Rybnik na Bielsko

fot. archiwum

Dwa miesiące trwała przygoda Dariusza Luksa z zespołem T.S.Volley Rybnik. Był to okres bardzo dobrych wyników tej drużyny. Od nowego roku trener Luks będzie pomagał Mariuszowi Wiktorowiczowi w prowadzeniu BKS-u Aluprof Bielsko-Biała.

Osoba Dariusza Luksa to ogromny autorytet dla środowiska siatkarskiego w Rybniku. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy. Po dwóch miesiącach wspólnej pracy drogi trenera Luksa i klubu z Rybnika się rozchodzą. – Kiedy podejmowaliśmy decyzję o współpracy obie strony były tego świadome, że przyjdzie moment rozstania. Ja ze swej strony mogę powiedzieć, że starałem się tej drużynie "sprzedać" wszystko co potrafię najlepszego. Myślę, że wyniki Volleya w tym okresie to potwierdzają. Wszystko ma swój początek i musi też mieć swój koniec – mówi Dariusz Luks. Rzeczywiście wyniki rybniczan pod wodzą Luksa były wyśmienite. Volley Rybnik z outsidera 2. grupy II ligi stał się zespołem, który pewnie zajmuje miejsce w środku tabeli.

W Bielsku czeka mnie dużo pracy. Cele zespołu są jasne i nie uległy one zmianie po trenerskiej roszadzie. Bardzo się cieszę, że zostałem zaproszony do współpracy przez Mariusza Wiktorowicza. Pracowaliśmy już razem w Radomiu. Widocznie dobrze się nam współpracuje, skoro Mariusz pomyślał właśnie o mnie. Zaczynamy od wysokiego "C", bo tak należy nazwać nasz debiut przeciwko Fenerbahce Stambuł w Lidze Mistrzyń – kontynuuje Dariusz Luks. Łatwo oczywiście nie będzie ani w meczu przeciwko zespołowi z Turcji, ani w pozostałych meczach Ligi Mistrzyń. Nikt nie da również za darmo drużynie z Bielska tytułu Mistrza Polski, bo tylko złoty medal zadowoli sterników BKS-u. Czeka więc młody duet trenerski Wiktorowicz-Luks bardzo intensywny okres pracy, oby zakończony inaczej niż miało to miejsce w Jadarze Radom.

Trenerzy są zwalniani i zatrudniani. Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że Dariusz Luks jest wymieniany obok Ireneusza Mazura jako kandydat do objęcia zespołu PlusLigi z Wielunia. Jak się później okazało, trener Damian Dacewicz ma nadal pełne poparcie władz klubu, a spekulacje okazały się bezpodstawne. Ale co w razie pojawienia się konkretnej propozycji prowadzenia jakiegoś znaczącego klubu. – Do końca sezonu jestem II trenerem BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Nie ma mowy o podejmowaniu jakichkolwiek kroków mających na celu zmianę tej sytuacji – kończy spekulacje Dariusz Luks.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved