Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sudety triumfowały w Turnieju Noworocznym w Kamiennej Górze

Sudety triumfowały w Turnieju Noworocznym w Kamiennej Górze

fot. archiwum

Siatkarze drugoligowego zespołu Sudety Kamienna Góra wygrali Turniej Noworoczny w Kamiennej Górze. w pokonanym polu zostawili pierwszoligowy AZS Nysa oraz czwarty zespół czeskiej ekstraklasy VK Karbo Benatky nad Jizerou.

W pierwszym meczu w sobotę gospodarze pokonali po pięciosetowym pojedynku czeskiego ekstraligowca. W składzie Karbo Benatky występują dobrze znani polskim kibicom Karel Kvasnicka oraz Pavel Reznicek. W pierwszym niedzielnym meczu Czesi wygrali z AZS Nysa 2:1 (trenerzy umówili się na rozegranie tylko trzech setów). W drugim spotkaniu nysanie ulegli Sudetom 2:3 W barwach pierwszoligowej drużyny wystąpił już Wojciech Szczurowski, który przeszedł do AZS z grupowego rywala Sudetów, Burzy Wrocław. – Wojtek to doświadczony siatkarz i cieszę się, że do nas dołączył – mówi cytowany przez Nową Trybunę Opolską trener nysan Dariusz Ratajczak.Powinniśmy skorzystać na jego ograniu, a na parkiecie zaprezentował obycie i spokój. Liczę, że będzie liderem zespołu i w trudnych momentach weźmie na siebie odpowiedzialność.

W piątek zamyka się okienko transferowe, a my już jesteśmy dogadani z zawodnikiem, którego nazwiska nie chcę jednak zdradzać – dodaje Ratajczak. – Jeżeli PZPS wyrazi zgodę na jego grę w pierwszej lidze, to będzie do dyspozycji już w sobotę na mecz z Orłem Międzyrzecz.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o innego gracza wrocławskiej Burzy, Łukasza Karpiewskiego. Zwycięzcy turnieju w sobotę powinni zmierzyć się z liderem grupy II, ale wobec ogromnych problemów wrocławskiej Burzy wciąż nie wiadomo, czy mecz zostanie rozegrany.Wyniki Turnieju Noworocznego w Kamiennej Górze:

2.01 (sobota)
Sudety Kamienna Góra – Karbo Benatky 3:2
(25:21, 25:17, 19:25, 16:25, 15:12)

3.01 (niedziela)
Karbo Benatky – AZS Nysa 2:1

Sudety Kamienna Góra – AZS Nysa 3:2
(24:26, 23:25, 25:17, 25:22, 17:15)

źródło: inf. własna, Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved