Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Zwycięstwo drużyny Michała Kubiaka na inaugurację roku

Serie A2: Zwycięstwo drużyny Michała Kubiaka na inaugurację roku

fot. archiwum

Od wygranej rozpoczęła 2010 rok drużyna Michała Kubiaka, Pallavolo Padova. Polski przyjmujący wraca do gry po kontuzji, a w ostatnim meczu pojawiał się na boisku. Jego drużyna, po zaciętym pojedynku, pokonała 3:2 Marcegaglia Ravenna.

Pierwsze dwie partie, wysoko wygrane przez drużynę Pallavolo Padova (25:16, 25:13) sugerowały, iż mecz zakończy się szybkim 3:0. Z pewnością druga partia zapisała się w pamięci włoskich kibiców. Drużyna z Padwy w tej partii zdobyła aż 10 punktów blokiem, przy 9 punktach zdobytych atakiem. W trzeciej partii przeciwnicy przypomnieli sobie jednak, jak gra się w siatkówkę. Obydwie ekipy zagrały na podobnym poziomie w ataku, zagrywce i w przyjęciu. Ponownie o zwycięstwie zadecydował blok. Zawodnicy z Padwy zablokowali ataki rywali 2 razy, siatkarze Marcegaglia Ravenna 6 razy i to oni cieszyli się z wygranej 25:21. Aż do drugiej przerwy technicznej seta czwartego wydawało się, że Michał Kubiak i koledzy postawią „kropkę nad i". Pomimo prowadzenia 16:14, nie zdołali utrzymać przewagi do końca partii i przegrali 20:25. Tie-break dostarczył kibicom wielu emocji. Przez całą partię obie drużyny walczyły punkt za punkt. Dzięki lepszej dyspozycji w ataku (9 punktów przy 5 punktach Ravenny), szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili siatkarze Padovy, zwyciężając 15:13 i w całym meczu 3:2.
Na uwagę zasługuje bardzo duża ilość bloków. Siatkarze Pallavolo Padova zdobyli w ten sposób aż 23 punkty, przeciwnicy 12.

W spotkaniu zagrał Michał Kubiak. Polski przyjmujący wraca do gry po kontuzji stopy. Co prawda Polak w żadnym z setów nie wyszedł w wyjściowej szóstce, jednak spotkanie to może uznać za udane. Kubiak pojawił się na boisku w każdej z partii, zdobywając łącznie 5 punktów. Trzy razy udało mu się zatrzymać blokiem ataki rywali. Polski przyjmujący atakował 13 razy – 2 razy został zablokowany, a 3 razy udało mu się zdobyć w ten sposób punkt. Tym samym Kubiak zanotował 23% skuteczności. Polak przyjmował zagrywkę 11 razy, notując w tym elemencie 45% przyjęcia pozytywnego oraz 27% przyjęcia idealnego. Dwa razy popełnił błąd.

Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu został Francesco De Marchi, który dla drużyny z Padwy zdobył 23 punkty.Pallavolo Padova – Marcegaglia Ravenna 3:2
(25:16, 25:13, 21:25, 20:25, 15:13)

Składy drużyn:
Padova: Tiberti (5), Cricca (11), Koshikawa (8), Polidori (14), Barcala (11), De Marchi (23), Garghella (libero) oraz Maniero, Gottardo, Tovo, Kubiak (5).
Ravenna: Mengozzi (7), Plesko (7), Lehtonen (5), Sirri (18), Garnica (5), Ranghieri (14), Miseikis (3), Monti (libero) oraz Lirutti, Rambelli, Saviotti (3).

źródło: inf. własna, legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved