Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski siatkarek rozgrywany na raty

Puchar Polski siatkarek rozgrywany na raty

fot. archiwum

Przez miesiąc rozgrywane będą cztery mecze 1/8 finału Pucharu Polski siatkarek. Z zaplanowanych na najbliższą sobotę spotkań w terminie odbędzie się tylko jedno, w którym Pronar Zeto Astwa AZS Białystok podejmować będzie Gedanię Żukowo.

Pozostałe trzy spotkania, które miały zostać rozegrane w Pile, Pszczynie i Sopocie zostały przeniesione na inne terminy. Pilanki, które miały podejmować mielecką Stal, zmierza się z nią 16 stycznia w rozgrywkach ligowych. Mielecki zespół chciałby więc rozegrać oba spotkania za jednym zamachem (czyt. wyjazdem) i zaproponował datę 18 stycznia. – Upieczemy po prostu dwie pieczenie przy jednym ogniu. Za dwa tygodnie zagramy w Pile i mecz ligowy i mecz pucharowy. Nie wiem tylko czy grać będziemy w sobotę i niedzielę, czy w niedzielę i poniedziałek – mówi szkoleniowiec Stali, Rafał Prus. Dla PTPS przesunięcie terminu pucharowego spotkania również jest zasadne. Dzięki temu podopieczne Wojciech Lalka będą miały więcej czasu na przygotowania do meczów 1/8 finału Pucharu CEV.

Mecz pomiędzy PLKS Pszczyna a Centrostalem Bydgoszcz przełożony został na 7 lutego. Podopieczne Jarosława Bodysa będą mogły więc zgodnie z terminarzem rozegrać ligowy mecz w Toruniu. – Zwróciliśmy się z prośbą do rywalek, by mecz odbył się na początku lutego. Jednym z powodów jest fakt, że kolejna faza rozgrywek pucharowych czyli ćwierćfinał odbędzie się dopiero w marcu, a my z kolei 6 lutego gramy na wyjeździe w Bielsku Białej i można oba te mecze "połączyć" – argumentował z kolei Waldemar Sagan, wiceprezes bydgoskiego klubu. Centrostal planuje w tym czasie obóz w Szczyrku, bowiem zajęta będzie hala Łuczniczka. Z Szczyrku do Bielska-Białej i Pszczyna jest o wiele bliżej niż z Bydgoszczy.

Najpóźniej, bowiem miesiąc po wyznaczonym terminie odbędzie się spotkanie Trefla Sopot z wrocławską Gwardią. Wrocławianki 10 stycznia wylatują na mecz pucharowy do Baku, rozegranie więc spotkania dzień wcześniej w Sopocie byłoby nie lada wyczynem. Trefl więc zgodnie z planem rozegra 9 stycznia ligowe spotkanie z AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a ostatnie spotkanie tej fazy pucharu zaplanowano na 10 lutego. I ligowe rozgrywki mają przerwę pomiędzy 3 a 13 lutego.Zobacz również:

Terminy spotkań 1/8 finału Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved