Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Delecta odrobiła straty i zagra z Resovią w półfinale

PP: Delecta odrobiła straty i zagra z Resovią w półfinale

Siatkarze Delecty Bydgoszcz pokonali w Wieluniu 3:0 Siatkarza odrabiając straty z pierwszego meczu i awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski siatkarzy. Najbardziej zacięty przebieg miał drugi set spotkania, którego bydgoszczanie wygrali 31:29.

Pierwszy set od prowadzenia rozpoczęli wielunianie, którzy dwa razy postawili szczelny blok. Po udanym ataku Kordysza było już 4:1. Walka toczyła się punkt za punkt aż do wyniku 6:4. Bydgoszczanie zdołali doprowadzić do stanu 6:5, jednak wtedy piąty bieg włączyli zawodnicy z Wielunia i zeszli na pierwszą przerwę techniczną tego meczu z trzypunktową przewagą. Jak do tej pory świetnie spisywał się blok gospodarzy. Następnie za odrobienie strat zabrali się siatkarze Waldemara Wspaniałego. Zdobyli pięć punktów z rzędu m.in. za sprawą dwóch znakomitych bloków oraz nieudanego ataku Lubiejewskiego. W tym momencie o czas dla swojego zespołu poprosił Damian Dacewicz. Złą passę wieluńskiego zespołu przerwał atakiem Marcin Lubiejewski (10:11). Kilka chwil później Martin Sopko posłał asa serwisowego i na tablicy widniał wynik 10:13. Jednak sytuacja w tym secie zmieniała się jak w kalejdoskopie i po świetnej obronie oraz ataku Kordysa wielunianie doprowadzili do remisu 13:13. Do poproszenia o czas został zmuszony trener Wspaniały. Zespół Damiana Dacewicza wyszedł na prowadzenie przy stanie 15:14, jednak to siatkarze z Bydgoszczy schodzili na przerwę techniczną z jednopunktową przewagą. Swój drugi czas wykorzystał w tym secie Dacewicz w momencie, kiedy jego podopieczni przegrywali 17:20. Udało im się dogonić przeciwników na 1 punkt(20:21), a w międzyczasie na boisku pojawił się Nowak. Trener bydgoszczan poprosił o czas. Po zepsutej zagrywce Macieja Wołosza oraz bloku na Lubiejewskim Delekta miała już piłkę setową. Pierwszą partię asem serwisowym zakończył Martin Sopko.

Do drugiego seta zespoły przystąpiły bez żadnych zmian personalnych. W pierwszej akcji zablokowany został Piotr Gruszka, jednak gospodarze nie potrafili ustrzec się błędów i przegrywali 1:2. Wtedy świetnie zafunkcjonował blok wielunian, a jego ofiarą padł ponownie MVP mistrzostw Europy. Walka przez dłuższą chwilę toczyła się punkt za punkt. Po ataku w siatkę zawodnika z Wielunia było 5:7. Na środku został uruchomiony Bartosz Buniak. Pierwsza przerwa techniczna miała miejsce przy dwupunktowym prowadzeniu gości. Podopieczni Damiana Dacewicza tracili ciężko wypracowane punkty, psując zagrywki. Żadnemu zespołowi nie udało się zdobyć większej przewagi do momentu, kiedy zaatakowana przez Wołosza piłka wylądowała poza boiskiem. Po raz pierwszy w tym meczu został wyprowadzony atak z drugiej linii w ekipie Waldemara Wspaniałego. Po dobrej grze w obronie i ataku gospodarze zdołali doprowadzić do remisu 18:18. Przyjezdni jednak szybko powrócili do trzypunktowego prowadzenia. Chwilę później Maciej Zajder za sprawą asa serwisowego doprowadził do wyniku 20:21. Od tego momentu trwała ostra walka. Wielunianie nie wykorzystali kilku piłek setowych i set zakończył się wynikiem 29:31.

Trzecią partię od prowadzenia rozpoczęli siatkarze z Bydgoszczy (3:1, 5:3). Do remisu doprowadziła punktowa zagrywka Macieja Wołosza i było 5:5. Zespoły zdobywały punkty na przemian, a na przerwie technicznej prowadzili miejscowi. Następnie uzyskali trzypunktową przewagę (10:7). Ich gra była jednak niekonsekwentna i zawodnicy Wspaniałego zdobyli aż 6 oczek z rzędu – 11:14. Siatkarze z Bydgoszczy przez dłuższy czas utrzymywali przewagę. Wielunianie nie złożyli broni i postanowili walczyć. Zbliżyli się do przeciwników na 1 punkt. Był to już jednak wynik 20:21. Świetnym blokiem popisał się Konarski, który wszedł na boisko chwilę wcześniej. Gospodarze nie zdołali już odrobić strat w tym secie i przegrali go do 23. Cały mecz zakończył się wygraną gości 3:0.

Pamapol Siatkarz Wieluń – Delecta Bydgoszcz 0:3
(21:25, 29:31, 23:25)