Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ósemka wygrała Puchar I Noworocznego Turnieju w Siedlcach

Ósemka wygrała Puchar I Noworocznego Turnieju w Siedlcach

Puchar I Noworocznego Turnieju w Siedlcach został zdobyty przez Ósemkę Siedlce. W turnieju wzięły udział dwa pierwszoligowe zespoły: Ślepsk Suwałki i Avia Świdnik, które zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce oraz drugoligowy Pekpol Ostrołęka (czwarte miejsce).

Turniej obfitował w bardzo wyrównane i ciekawe spotkania, a licznie zgromadzeni kibice mogli obejrzeć kawał dobrej siatkówki.

Turniej rozpoczął mecz Ósemki Siedlce z Avią Świdnik. W pierwszym secie dość szybko na prowadzenie wyszła Avia i coraz bardziej zwiększała swoją przewagę. Od stanu 21:15 Ósemce udało się odrobić część punktów, jednak Avia wygrała 25:19. Drugi set należał do bardzo wyrównanych. Drużyny szły punkt za punkt, a w końcówce doszło do ostrej rywalizacji. Zespoły walczyły o każdą piłkę, grając skutecznie i w polu, i na siatce. Długie wymiany i wiele kontr doprowadziły do wyniku 30:28 na korzyść siedlczan. Dalsze sety nie mniej wyrównane wygrała Ósemka stosunkiem 25:19 i 25:20.

Ósemka Siedlce – Avia Świdnik 3:1

(19:25, 30:28, 25:19, 25:20)

W drugim spotkaniu pod siatką stanęły Pekpol Ostrołęka i Ślepsk Suwałki. Tu szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Obie drużyny grały dynamiczną i pełną ciekawych akcji siatkówkę. W rezultacie sety wygrywały na zmianę. Pierwszy i trzeci zakończył się na korzyść Ślepska, natomiast drugi i czwarty z przewagą Pekpolu. Ostatecznie doszło do tie-breaka, w którym lepiej wypadli podopieczni Adama Aleksandrowicza, wygrywając 15:12.

Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 2:3

(22:25, 25:22, 21:25, 25:22, 12:15)

Po przerwie obiadowej do walki o III miejsce w turnieju stanęły zespoły Avii Świdnik i Pekpolu Ostrołęka. Po trudnym i męczącym meczu podopieczni trenera Andrzeja Dudźca ponownie stoczyli ciężki bój. Kolejne pięć wyrównanych setów wykończyło zespół z Ostrołęki, który uległ drużynie ze Świdnika 2:3.

Avia Świdnik – Pekpol Ostrołęka 3:2

(20:25, 25:23, 25:20, 19:25, 15:13)

Spotkanie finałowe, podobnie jak to otwierające turniej, zgromadziło dużą grupę kibiców Ósemki. O puchar Prezydenta Siedlec – Wojciecha Kudelskiego walczyły: Ósemka i Ślepsk Suwałki. Zespoły miały sporą przerwę między swoimi poprzednimi meczami w związku z tym do walki podeszły z nową siłą. Podopieczni Macieja Nowaka w pełni zmotywowani od razu przystąpili do ataku. Już po chwili od pierwszego gwizdka na tablicy wyświetlił się wynik 5:1 dla siedlczan. Zaraz po tym przewaga zwiększyła się do stanu 9:2. Znakomite przyjęcie i obrona, precyzyjne i dojrzałe rozegranie, a także bardzo dynamiczne ataki spowodowały, że Ósemka bardzo szybko zbierała kolejne punkty (21:12). Set zakończył się wynikiem 25:17. Druga odsłona była nieco inna. Ślepsk podjął walkę i kilka razy zyskał przewagę, jednak Ósemki to nie zniechęciło. Cztery oczka straty do rywala jeszcze bardziej zmotywowały siedczan do gry. W mgnieniu oka odrobili punkty i zakończyli partię 25:23. Trzeci set również przyniósł wiele emocji siedleckiej publiczności. Gra punkt za punkt toczyła się prawie przez cała partię. Jednak Ósemka zachowała zimną krew i tempo gry. Choć na twarzach i w postawach widoczne było duże zmęczenie siedlczanie nie zawiedli swoich kibiców powalczyli do końca zwyciężając 25:22 i 3:0 w całym spotkaniu.

Ósemka Siedlce – Ślepsk Suwałki 3:0

(25:17, 25:23, 25:22)

Puchar Prezydenta Miasta Siedlce powędrował w ręce Ósemki Siedlce za co zespół od swoich miłośników otrzymał owacje na stojąco. Siedlczanie pokonali w tym dniu dwa pierwszoligowe zespoły, co dowiodło, że są w stanie walczyć jak równy z równym z rywalem z „wyższej półki" i zwyciężać. Drugie miejsce zajął Ślepsk Suwałki, natomiast trzecią pozycję obroniła Avia Świdnik. Pekpol Ostrołęka po ciężkich zmaganiach musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Podczas turnieju wyłonieni zostali również czterej MVP, po jednym z każdego zespołu. W drużynie Ósemki wyróżniony został przyjmujący Mariusz Kuczko, ze Ślepska Suwałki – przyjmujący Kamil Skrzypkowski, w Avii Świdnik – libero Mariusz Kowalski, natomiast w Pekpolu Ostrołęka – przyjmujący Paweł Pietkiewicz.

Brawa należą się także kibicom, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę podczas całego turnieju.