Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Mielczanki zagrają dopiero za dwa tygodnie

Mielczanki zagrają dopiero za dwa tygodnie

fot. archiwum

Wczoraj dobiegły końca świąteczne urlopy siatkarkom mieleckiej Stali. Najbliższe spotkanie ligowe zagrają w Pile, gdzie przy okazji rozegrają także ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski. Korzystając z przerwy Stal towarzysko zagra z Budowlanymi Łódź.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Nie ma lekko, trzeba brać się ostro do pracy – śmieje się szkoleniowiec Stali, Rafał Prus.Do najbliższego spotkania ligowego mamy co prawda blisko dwa tygodnie, ale jest sporo rzeczy nad którymi musimy popracować.

Mielczanki w najbliższą sobotę miały zmierzyć się w ramach rozgrywek PP w Pile z tamtejszym PTPS-em. – Do Piły jednak teraz nie pojedziemy. Upieczemy po prostu dwie pieczenie przy jednym ogniu. Za dwa tygodnie zagramy w Pile i mecz ligowy i mecz pucharowy. Nie wiem tylko czy grać będziemy w sobotę i niedzielę, czy w niedzielę i poniedziałek. My wystąpiliśmy o zmianę terminu meczu pucharowego, a Piła, ze względu na udział w rozgrywkach europejskich, o zmianę terminu meczu ligowego.

Korzystając z przerwy w ligowych rozgrywkach i zmiany terminu meczu pucharowego w Pile Stal w piątek i sobotę w Mielcu zagra towarzysko z Budowlanymi Łódź.Siatkarki z Łodzi ciężko trenują w hali Parkowa, a trener Wiesław Popik w poniedziałek zafundował swoim podopiecznym zajęcia w ośrodku Stacja Nowa Gdynia.

Zarówno Organika, jak i Stal potrzebują punktów do ligowej tabeli, dlatego utrzymanie dyspozycji jest dla nich bardzo ważne. Stal zajmuje obecnie 9. miejsce z dorobkiem 9 punktów. Mielczanki tracą do AZS-u Białystok dwa „oczka", a najbliższy ligowy mecz rozegrają z PTPS-em Piła. Z kolei łodzianki plasują się na 4. pozycji, ale ich kolejne rywalki – Impel Gwardia Wrocław – zajmują 5. miejsce, a różnica punktowa między zespołami to tylko jeden punkt.

źródło: Express Ilustrowany, inf. własna, Super Nowości

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved