Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pro A: Trwa zła passa Paris Volley

Pro A: Trwa zła passa Paris Volley

fot. archiwum

Ekipie Paris Volley wciąż nie udało się przełamać czarnej serii porażek. Po sześciu przegranych, zarówno na krajowych parkietach, jak w i Lidze Mistrzów, paryżanie ulegli gładko, w trzech setach, mającym w tym sezonie spore aspiracje siatkarzom AS Cannes.

W meczu piętnastej kolejki Pro A Jiri Novak i spółka nie miele zbyt wiele do powiedzenia. Zespół znad Lazurowego Wybrzeża, w którym na co dzień występuje rozgrywający „trójkolorowych", Pierre Pujol, wręcz zdeklasował w dwóch pierwszych partiach zespół Paris Volley. Gospodarze nieco lepiej radzili sobie w trzecim secie, prowadząc nawet 8:3 na pierwszej przerwie technicznej. Goście szybko doprowadzili jednak do wyrównania i prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:15. AS Cannes nie oddało już prowadzenia do końca partii, wygrywając ją 25:20 i tym samym całe spotkanie 3:0.

Paryżanom wciąż brakuje stabilizacji formy i siły mentalnej, która towarzyszyła im w ubiegłym, mistrzowskim sezonie. Tymczasem zespół AS Cannes po raz kolejny potwierdził swoje wysokie aspiracje i udowodnił, że świetnie radzi sobie z presją towarzyszącą grze. Goście przeważali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, jednak to w ataku najbardziej dała znać o sobie ich dominacja. Spory udział w sukcesie zespołu miał najskuteczniejszy dziś na parkiecie Samuele Tuia, zdobywca 19 punktów. Marcel Gromadowski rozegrał jedno ze słabszych spotkań w tym sezonie, zdobywając zaledwie 3 „oczka". Najlepiej spisywał się dziś w zespole Paris Volley Todor Skrimov (12 punktów).

Paris Volley – AS Cannes 0:3
(19:25, 20:25, 20:25)

Składy zespołów:Paris Volley: Yannick Bazin (4), Dennis van der Veen (2), Felix Fischer (1), Jiri Novak (9), Carlom Antony (5), Marcel Gromadowski (3), Sebastijan Skorc (libero) oraz Todor Skrimov (12), Clement Bleuze, Morten Moidr Kahlemue, Stephan Smreka (6)

AS Cannes: Samuele Tuia (19), Gerald Hardy-Dessources (7), Gary Gendery (8), Ludovic Bastard (13), Marien Moreau (9), Pierre Pujol (4), Pascal Ragondet (libero)

Zobacz również:

Wyniki 15. kolejki francuskiej ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved