Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Podsumowanie gier w lidze kadetek WZPS Poznań

Podsumowanie gier w lidze kadetek WZPS Poznań

Spotkanie w Rychwale było pierwszym meczem zespołu kadetek SKF KS Poznań w 2010 roku. Ostatnie zwycięstwo w rozgrywkach ligowych siatkarki z Poznania odniosły 15 listopada, a rywalki z Rychwału nie odniosły w tym sezonie jeszcze zwycięstwa.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia miejscowego LKS. Siatkarki z Rychwału zaskoczyły poznanianki zagrywką i wyszły na prowadzenie 5:1. Goście z Poznania szybko poprawili własne błędy i wyrównali na 7:7. Od tego momentu na boisku zaczęła się dominacja zespołu z Poznania. Siatkarki SKF poprawiły grę w obronie i wzmocniły zagrywkę, a to wystarczyło do szybkiego zbudowania przewagi. Przy stanie 10:16 w pierwszym secie LKS wykorzystał serię własnych błędów w drużynie z Poznania i zmniejszył dystans do rywalek na 13:17. To było jednak wszystko na co było stać miejscowe młode zawodniczki, bo już chwilę później siatkarki SKF zaczęły zdobywać punkty, aby w końcu wygrać 25:16 i objąć prowadzenie w meczu 1:0. W drugim secie zawodniczki walczyły wyrównanie do stanu 6:6. Potem przy zagrywce Agnieszki Robaszkiewicz siatkarki z Poznania zdobyły 12 punktów z rzędu i objęły prowadzenie 18:6. Podłamany zespół LKS nie podjął już walki i przegrał drugiego seta 25:8.

W trzecim secie od początku prowadził zespół SKF, który w pewnym momencie prowadził już 7:2. W tym momencie siatkarki LKS zmniejszyły dystans do rywalek na 6:8 wykorzystując słabszy okres gry drużyny z Poznania. W dalszej części seta zawodniczki z Poznania zdominowały grę i pewnie wypunktowały swoje rywalki 25:13 i wygrały w całym meczu 3:0.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 10 stycznia o godz. 12:00 w hali CS Politechniki Poznańskiej w Poznaniu.

Zwycięzca z rywalizacji SKF – Rychwał w kolejnej rundzie grać będzie z zespołem TKKF Elektryki Konin.

Po meczu powiedzieli:

Michał Sułkowski (Wiceprezes SKF KS Poznań): – Data 3 stycznia nie jest najbardziej fartowną na mecz. Tym bardziej cieszy nas sukces drużyny. Wygraliśmy do zera co bardzo cieszy w obliczu rewanżu. Dziewczyny zagrały bardzo przyzwoite spotkanie i pewnie wypunktowaliśmy rywala. Gratuluję dziewczynom tej wygranej.

LKS Zjednoczeni Rychwał – SKF KS Poznań 0:3
(16:25, 8:25, 13:25)

LKS: Jugo, Chmielarska, Antczak, Czerniejewska, Dolińska, Derda.

SKF: Arendz, Kwiatek, Sobaszkiewicz, Ngamayama, Halczak, Żyłka, Głąbicka (libero).