Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Czy zatrzymają Turczynki?

LM: Czy zatrzymają Turczynki?

fot. archiwum

Kolejny siatkarski rok ekipa BKS Aluprof rozpocznie od starcia z niezwykle wymagającym przeciwnikiem. W meczu czwartej kolejki rozgrywek CEV Indesit Champions League bielskie siatkarki podejmą mistrzynie Turcji.

Jak trudnym dla gospodyń będzie wtorkowe spotkanie pokazuje tabela na półmetku grupowych zmagań. BKS Aluprof wciąż nie zaznał smaku wygranej, z kolei siatkarki ze Stambułu odprawiły wszystkie rywalki w stosunku 3:0. Fenerbahce Acibadem dobrze radzi sobie również w krajowej lidze, gdzie bezsprzecznie dzierży miano najlepszej drużyny. Widać wyraźnie, że turecki klub mierzy w sięgnięcie po trofeum wśród europejskiej elity, a konsekwentnie budowany zespół ma potencjał, aby wyzwaniu sprostać. Sportową klasę nad Bosforem potwierdza rosyjska atakująca Jekaterina Gamowa, a grę mistrzyń Turcji znakomicie kreuje utalentowana rozgrywająca Naz Aydemir.

W Bielsku-Białej szykuje się kolejne siatkarskie święto. Kibice liczą, że bielszczanki zaprezentują się równie korzystnie, co w meczu inaugurującym rozgrywki CEV Indesit Champions League. Wówczas mocniejsze okazało się moskiewskie Dynamo, ale wicemistrzynie Polski potrafiły stawić czoła jednemu z faworytów do końcowego sukcesu.

Warto przypomnieć, że BKS Aluprof przystąpi do konfrontacji już z nowym trenerem. Co o arcytrudnym spotkaniu mówi Mariusz Wiktorowicz? Niewątpliwie to silny przeciwnik, który szczególnie dobrze prezentuje się w ataku. Nie ma jednak zespołu niepokonanego, a przed własną publicznością możemy pokusić się o niespodziankę. Po meczu w Turcji mamy bogaty materiał i dużo cennych wniosków. Kluczem może okazać się zagrywka, która ułatwi nam współpracę na bloku z obroną. Ważne też, abyśmy dobrze prezentowali się w przyjęciu – zauważa szkoleniowiec bielskiego zespołu.Mając na uwadze wszystkie atuty zespołu gości trzeba podkreślić, że tak naprawdę bielszczanki nie mają wiele do stracenia. Ewentualna wygrana może przybliżyć je do upragnionego awansu i pozwolić uwierzyć we własne umiejętności. Rozpoczęcie nowego roku w tak wielkim stylu byłoby bez wątpienia najlepszym siatkarskim prezentem. – Patrzymy z optymizmem w przyszłość i wierzymy, że uda nam się jeszcze coś osiągnąć w Europie – zapewnia Natalia Bamber, atakująca BKS Aluprof.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved