Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Krzysztof Andrzejewski: Przegrana jest przegraną

Krzysztof Andrzejewski: Przegrana jest przegraną

fot. archiwum

- Nasza siatkówka była dziś o wiele lepsza, niż ostatnio. Budujemy grę na te najważniejsze mecze. Kluczowa będzie pewność siebie, bo ciężko jest się podnieść po serii porażek - powiedział po meczu z Jastrzębskim Węglem libero olsztynian, Krzysztof Andrzejewski.

Dzisiejszy mecz miał trochę inny przebieg, niż ten w Jastrzębiu…

Krzysztof Andrzejewski:Warto zaznaczyć „trochę". Przegrana jest przegraną. Gdyby to była liga, Jastrzębie zdobyłoby trzy punkty, a my żadnego. Na pewno w dzisiejszym meczu było więcej pozytywów, niż w tym przed Świętami Bożego Narodzenia. Tam graliśmy naprawdę źle i powiedzieliśmy sobie, że chcemy zapomnieć o tym spotkaniu. Po wygranej w pierwszym secie zawodnicy Jastrzębia nie wznosili się już na taki poziom emocjonalny, jak w normalnej rywalizacji, bo awans mieli już zapewniony. Dzięki temu pozwolili nam również zagrać lepiej, ale nasza siatkówka była dziś o wiele lepsza, niż ostatnio. Budujemy grę na te najważniejsze mecze. Kluczowa będzie pewność siebie, bo ciężko jest się podnieść po serii porażek.

W jaki sposób podchodziliście do tego spotkania?W szatni powiedzieliśmy sobie, że jeżeli wygramy pierwszego seta, walczymy dalej o awans. Dużo w nim nie zabrakło. W końcówce Jastrzębie przycisnęło nas zagrywką, ustrzeliło kilka razy. Potem ten mecz miał charakter czysto szkoleniowy. My budujemy atmosferę na kolejne spotkania.

Ciężko wam było zagrać po Nowym Roku?

Nie, potraktowaliśmy wszystko bardzo profesjonalnie. Mieliśmy trening nawet 31 grudnia i 1 stycznia. Nie było żadnych przerw w treningach, przygotowywaliśmy się jak do każdego spotkania.

Jak powiedziałeś, przed wami najważniejsze mecze. Czujecie coś szczególnego przed tymi grami?

Mogę mówić za siebie. Czuję wielką koncentrację. Jesteśmy świadomi jak ważne są te mecze. Tak naprawdę teraz rozstrzygają się losy dolnej części tabeli. Nie ma się jednak podnosić aż tak bardzo ciśnienia. Już w poprzedniej rundzie pokazaliśmy, że można urywać punkty nawet tym najlepszym i jeśli nie ugramy nic teraz, postaramy się zrobić to później.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved