Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Wojciech Grzyb: Mogłoby być ciężko

Wojciech Grzyb: Mogłoby być ciężko

Siatkarze Resovii pokonali w dwumeczu Skrę Bełchatów i awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski - Graliśmy dzisiaj bardzo dobrze i skutecznie. Emocje były ogromne, ale byliśmy spokojni - powiedział po spotkaniu Wojciech Grzyb.

Gospodarze w drugim secie kilkukrotnie kwestionowali decyzje arbitrów. – Szczerze powiem, że nie pamiętam o co chodziło w tej kontrowersyjnej sytuacji w drugim secie, ale nawet jeśli sędziowie się pomylili to takie rzeczy się zdarzają. To nie są komputery, trzeba ocenić sytuację w ułamku sekundy i podjąć decyzje. W pierwszym secie też się chyba pomylili na naszą niekorzyść, więc nie można mówić, iż tylko w jedną stronę popełniali błędy – stwierdził Wojciech Grzyb.My mieliśmy dużą zaliczkę z Rzeszowa. Tutaj przyjechaliśmy wygrać seta, choć wiedzieliśmy że Skra potrafi zwyciężyć z nami odrabiając straty. Gdybyśmy zagrali dzisiaj tylko trochę gorzej, to mogłoby być ciężko. Po drugim secie wszystko było rozstrzygnięte i emocje opadły – zakończył środkowy Resovii.

Do awansu liczył się wynik dwumeczu, ale główne decyzje zapadły w Rzeszowie, gdzie Asseco Resovia wygrała 3:0 – powiedział po meczu Włodzimierz Sadalski.Wynik 3:1 pierwszego spotkania byłby bardzo bezpieczny. Przy porażce 0:3 trudno się gra, nawet jeżeli do odrabiania strat przystępuje tak klasowy zespół jak PGE Skra. Warto przecież pamiętać, że trener Travica ma bardzo mocny skład. Grają tam reprezentanci kilku krajów. Trzeba też pamiętać, że w sporcie nic nie trwa wiecznie. Każda seria zostaje kiedyś przerwana. Dwa sety sobotniego spotkania były kapitalne. Resovii należą się słowa uznania, szczególnie za ten fragment drugiego seta gdy poszła seria dla gospodarzy i praktycznie odrobili oni straty. Jednak w końcówce rzeszowianie dominowali – stwierdził mistrz olimpijski z Montrealu, złoty medalista mistrzostw świata z 1974 roku.